Czy używasz odpowiedniej szczotki do swojego rodzaju włosów?

31-07-2020

Szczotkowanie to nasz pierwszy krok do zdrowych i mocnych włosów. Przed suszeniem lub nałożeniem produktu szczotkujemy. Chociaż robimy to w różnym czasie - przed lub po prysznicu, przed snem lub po przebudzeniu - to jest coś, co wszyscy robimy przez cały czas. Dlaczego więc nie skupiamy się na dobraniu odpowiedniej szczotki czy grzebienia i tak naprawdę czeszemy włosy nie wiedzą czy robimy to odpowiednim dla naszych włosów narzędziem.

 

1. Długie, grube włosy: Szczotka wiosłowa.

Szczotki łopatkowe łatwo przecinają grube włosy, częściowo ze względu na odstępy między włosami. Kluczowy szczegół, o którym tak naprawdę nigdy nie myśleliśmy, rozchylone włosie najlepiej działa na grubych włosach. Hairway szczotka Flexion doskonale nadaje się do oswajania grubych, dłuższych włosów.

2. Włosy suche: szczecina dzika.

Włosie dzika jest znacznie delikatniejsze dla pasm niż syntetyczne. Szczególnie uwielbiamy i polecamy klasyczną szczotkę Gorgol - pneumatyczną z naturalnym włosiem. Dodatkowo jest wystarczająco miękka do samodzielnego masażu skóry głowy, co pomaga utrzymać ogólne zdrowie włosów.

3. Włosy bardzo plączące się, oporne: szczotka z szerokim rozstawem.

Włosy rozplątują bez ciągnięcia, ponieważ rozłożone włosie zapewnia delikatne szczotkowanie bez uszkodzeń. Posiadaczki opornych i ciężkich włosów uwielbiają Olivię Garden Fingerbrush Combo - zaczepianie jest ograniczone do minimum. Jest to idealne rozwiązanie dla kobiet z niskim progiem bólu, które bardzo nie lubią wyrywania włosów podczas szczotkowania. 

4. Włosy oleiste: Okrągła szczotka z włosia dzika.

Chcesz zapobiec gromadzeniu się oleju? Wypróbuj szczotkę z włosia dzika z drewnianą rączką, okrągłym grzebieniem i antybakteryjną szczoteczką. Ponownie rozprowadza olej, upewniając się, że nie osiada na skórze głowy. Cudowna szczoteczka zmniejsza również puszenie się włosów i pomaga zwiększyć objętość.

5. Włosy cienkie: detangling brush.

Chociaż działa cuda na każdym rodzaju włosów, jest szczególnie skuteczna w wygładzaniu drobnych loków. Im bliżej włosa znajduje się szczotka, tym większą masz kontrolę, co prowadzi do mniejszego łamania się. Ta szczotka posiada zarówno długie, jak i krótkie zęby, dzięki czemu możemy rozczesywać w dłoni, na suchych lub mokrych pasmach.

6. Kręcone włosy: grzebień rozczesujący.

Grzebień to najlepszy sposób na zaatakowanie loków i powinno się to robić, gdy włosy są mokre, aby uniknąć puszenia się. Rozczesywanie będzie o wiele łatwiejsze jeśli wybierzesz grzebień z szerszym rozstawem.

7. Naturalne włosy: klasyczna szczotka do stylizacji.

Elektryzowanie się kołków szczotki jest kluczowe podczas czesania naturalnych włosów, które łatwo się łamią. Aby temu zaradzić, wypróbuj szczoteczkę z gumową podstawą z zaokrąglonym, nylonowym włosiem, która sprawdza się również w przypadku stylizacji na gorąco.

8. Ceramiczna termiczna szczotka do włosów.

Najlepsze wydmuchiwanie może w dużej mierze zależeć od najlepszej szczotki. Jeśli chcesz uzyskać poważną objętość bez elektryzowania, uwielbiamy termiczną szczotkę do włosów Olivia Garden Ceramic + Ion , z ceramicznym korpusem zapewniającym równomierne rozprowadzanie ciepła i materiałami naładowanymi jonami, aby włosy były gładkie w gorącym cieple.

ZOBACZ WSZYSTKIE SZCZOTKI I GRZEBIENIE KTÓRE OFERUJEMY:

https://www.emilio.pl/category/strona-glowna-sprzet-i-akcesoria-akcesoria-fryzjerskie-szczotki-i-grzebienie?horizontal