Depilacja woskiem: skuteczna metoda usuwania owłosienia - zrób to sama w domu, poznaj nasze wskazówki.

30-05-2023

Depilacja ciała woskiem to skuteczna metoda usuwania niechcianego owłosienia. Proces ten obejmuje nakładanie zimnego lub ciepłego wosku na skórę i szybkie usuwanie go wraz z włosami. Dzięki takiej formie depilacji możemy cieszyć się gładką skórą przez wiele tygodni. 

Oto kilka podstawowych informacji na temat depilacji woskiem:

Jak to działa: Wosk jest nakładany na skórę i przylega do włosków. Po stwardnieniu zaczyna unosić się od skóry. Następnie materiał do usuwania - pasek z włókniny jest przyklejany do wosku, a po mocnym szarpnięciu wosk i włoski są usuwane z korzeniami.

Zalety:

Długotrwałe efekty: Depilacja woskiem usuwa włoski wraz z korzeniami, co oznacza, że efekty utrzymują się na dłużej niż przy użyciu innych metod, takich jak golenie.

Delikatne odrosty: Po depilacji woskiem nowe włoski zwykle odrastają cieńsze i słabsze, co daje uczucie gładkiej skóry.

Możliwość stosowania na różnych obszarach ciała: Depilację woskiem można przeprowadzać na wielu obszarach ciała, w tym na nogach, pachach, okolicach bikini, ramionach i twarzy.

Rodzaje wosków:

Gorący wosk: Wosk jest podgrzewany do odpowiedniej temperatury przed nałożeniem na skórę. Jest to popularna metoda profesjonalnej depilacji.

Ciepły wosk: Jest to popularny rodzaj wosku do samodzielnego użytku. Może być podgrzewany w specjalnych urządzeniach lub w kąpieli wodnej przed nałożeniem.

Wśród tego rodzaju wosków mamy bardzo duży wybór:

woski do depilacji ciała granulowane - ziarniste

woski do depilacji ciała twarde w kostce

woski do depilacji ciała w rolce

Zimny wosk: Gotowe paski zimnego wosku są naklejane na skórę i usuwane bezpośrednio bez konieczności podgrzewania. Jest to najprostsza metoda do użytku domowego.

→ Plastry paski z woskiem do depilacji

Przygotowanie do depilacji:

Skóra powinna być czysta i sucha przed przystąpieniem do depilacji.
Jeśli używasz wosku gorącego lub ciepłego, upewnij się, że jest on odpowiednio podgrzany, ale nie za gorący, aby uniknąć poparzeń.

Po depilacji:

Może wystąpić zaczerwienienie skóry, które zazwyczaj ustępuje w ciągu kilku godzin.
Stosowanie łagodzących oliwek, balsamów lub kremów po depilacji pomoże w złagodzeniu podrażnień skóry. Dodatkowo nawilżą delikatną skórę po zabiegu depilacji.

→ Agiss olejek po depilacji kokos i masło kakowe 150 ml

→ Agiss olejek po depilacji avocado 150 ml

→ Agiss olejek po depilacji vanilia 150 ml

Należy pamiętać, że depilacja woskiem może być bolesna, szczególnie przy pierwszych próbach. Jeśli masz wątpliwości lub skłonności do reakcji alergicznych, warto skonsultować się z profesjonalistą przed przystąpieniem do depilacji woskiem.

Niektóre woski do depilacji wymagają użycia profesjonalnych pasków do depilacji

 Składają się z dwóch warstw: jednej warstwy wosku, która przykleja się do włosów, i drugiej warstwy materiału, która jest używana do złapania i usunięcia wosku wraz z włosami.

Aby użyć pasków do depilacji woskiem, należy najpierw oczyścić i osuszyć skórę. Następnie pasek jest delikatnie podgrzewany, najczęściej przez potarcie go między dłońmi lub przyłożenie do ciepłej powierzchni, aby wosk się rozgrzał i stał bardziej elastyczny. Po rozgrzaniu, pasek jest rozdzielany na dwie części, a jedna z nich przyklejana jest do skóry w kierunku wzrostu włosów. Następnie pasek jest mocno dociskany i zrywany w przeciwnym kierunku wzrostu włosów.

Podczas zrywania paska, wosk wraz z przyklejonymi włosami jest usuwany z powierzchni skóry, co powoduje czasowe usunięcie owłosienia. Depilacja woskiem może być skuteczna, ponieważ wosk przykleja się do włosów i wraz z nimi zostaje usunięty od cebulek włosów, co sprawia, że trwa dłużej niż samo golenie.

Ważne jest, aby przestrzegać instrukcji na opakowaniu pasków do depilacji woskiem i przetestować je na niewielkim obszarze skóry przed użyciem, aby upewnić się, że nie powodują one podrażnień lub alergii. Ponadto, paski do depilacji woskiem nie są zalecane do stosowania na uszkodzoną skórę, na skórę z trądzikiem, a także na oparzenia słoneczne, brodawki czy znamiona.

Możemy kupić gotowe do użycia paski, już przycięte, lub na rolce które docinamy według swoich potrzeb.

→ Paski do depilacji cięte

→ Paski do depilacji na rolce

Podgrzewacze do wosków

Woski wymagają podgrzania do odpowiedniej temperatury w specjalnych, dedykowanych podgrzewaczach. To urządzenia wykorzystywane w salonach kosmetycznych oraz w użytku domowym. Podgrzewacze do wosku mają różne rozmiary i pojemności, ale zazwyczaj składają się z metalowego lub plastikowego pojemnika na wosk, w którym znajduje się grzałka. Grzałka podgrzewa wosk do żądanej temperatury, utrzymując go w płynnym stanie, dzięki czemu można go bezpiecznie i skutecznie stosować do depilacji.

Podczas wyboru podgrzewacza do wosku warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze, ważne jest, aby wybrać podgrzewacz o odpowiedniej pojemności, aby był on odpowiedni dla Twoich potrzeb. Jeśli zamierzasz używać go w domu, mniejszy podgrzewacz o pojemności około 400-500 ml powinien być wystarczający. Dla profesjonalnych salonów kosmetycznych warto rozważyć większy podgrzewacz o pojemności 1-2 litrów.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest regulacja temperatury. Dobre podgrzewacze do wosku mają regulację temperatury, która pozwala dostosować ją do rodzaju wosku i Twoich preferencji. Pamiętaj, że zbyt wysoka temperatura może spowodować oparzenia skóry, dlatego ważne jest, aby mieć możliwość kontrolowania temperatury podczas procesu podgrzewania i aplikacji wosku.

Niektóre podgrzewacze posiadają również wbudowany termostat, który utrzymuje stałą temperaturę wosku i chroni przed przegrzaniem. Jest to przydatna funkcja, która zapewnia bezpieczne użytkowanie.

Bardzo często można zakupić pełne zestawy do depilacji z woskiem i dedykowanym podgrzewaczem