Dlaczego nasze włosy tak szybko się przetłuszczają? Jak to naprawić i pozbyć się tego uciążliwego problemu.

30-11-2022

Tłuste włosy Cię obciążają? Kiedy nasza skóra głowy jest tłusta, szukamy wielu rozwiązań aby pozbyć się tego problemu. Czy powinniśmy częściej myć włosy? A może myć mniej? Czy to wina szamponu? Pytania wydają się nie mieć końca. Właśnie dlatego stworzyliśmy ten przewodnik, aby przywrócić równowagę skórze głowy, bez względu na przyczynę przetłuszczania się u nasady. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby Twoje włosy były świeże, wyjątkowo czyste i łatwe do układania, niezależnie od tego, czy są tłuste, ale suche, czy też cienkie i pragnące zwiększenia objętości.


CO POWODUJE PRZETŁUSZCZANIE SIĘ WŁOSÓW?

Istnieje wiele powodów, dla których Twoje włosy mogą szybko się przetłuszczać, od – po prostu – twoich genów, przez rodzaje używanych produktów, po nieregularne mycie włosów. Możesz nawet zauważyć, że skóra głowy szybciej się przetłuszcza, gdy na zewnątrz jest gorąco lub gdy uprawiasz sport. Umieszczanie produktów kondycjonujących zbyt blisko nasady może również sprawić, że włosy będą tłuste, a nie czyste, lub po prostu skóra głowy potrzebuje mocniej działającego szamponu. Bez względu na przyczynę, poniższe wskazówki pomogą Ci przywrócić równowagę włosom, dzięki czemu pasma zachowają uczucie świeżości na dłużej.

1. UŻYWAJ SZAMPONU KLARUJĄCEGO DO GŁĘBSZEGO OCZYSZCZENIA

Po pierwsze, ponownie oceń swój szampon. Czy używasz ciężkiej formuły? Wtedy może być czas na dodanie cotygodniowego mycia oczyszczającego, aby głęboko oczyścić korzenie. Every Green Purifying Szampon - to idealny wybór, aby oczyścić skórę głowy i usunąć nagromadzony produkt; idealny, jeśli do stylizacji włosów używasz wosków, żeli, balsamów, lub olejków. A jeśli nagromadzenie jest naprawdę uporczywe (ponieważ czasami ten dodatkowy wosk jest po prostu potrzebny!), spróbuj najpierw wmasować szampon w korzenie suchych włosów, a następnie dokładnie spłucz.

2. NAŁOŻYĆ LEKKĄ ODŻYWKĘ NA POŁOWĘ DŁUGOŚCI I KOŃCE

Trzymaj odżywkę z dala od nasady i nakładaj ją tylko od połowy długości i końce. W ten sposób unikniesz nadmiernego nawilżenia już przetłuszczającej się skóry głowy. Wybierz coś lekkiego, na przykład Every Green Antioxidant Odżywkę do codziennej pielęgnacji, która odżywi pasma ale nie obciąży. Następnie, w dni, kiedy włosy potrzebują dodatkowego zastrzyku nawilżenia, zastosuj na końcach maskę 3DeLuxe Nutritive - dodatkowa miękkość, blask i dyscyplina. Masz do czynienia z włosami mieszanymi - tłusta skóra głowy, ale suche końcówki? Możesz też zastosować bardziej intensywne Odżywki w Sprayu Morfose - nakładaj na wilgotne, osuszone ręcznikiem włosy, nigdy mokre, aby mogły lepiej się wchłaniać. Oczywiście pamiętaj o omijaniu nasady i nie nakładaniu tam tego kosmetyku. 

 

 

3. STOSUJ PEELINGI DO SKÓRY GŁOWY

Skóra głowy zasługuje na taką samą troskę jak skóra twarzy, więc nie bój się stosować (właściwych) zabiegów u nasady włosów. Every Green Peeling Gommage Detoksykujący zawiera wyciąg z migdałów i orzecha laskowego, lawendę, esencję z eukaliptusa, rozmarynu oraz mikrogranulki. Idealnie wchłania nadmiar sebum i przywraca równowagę tłustej skórze głowy. Wystarczy użyć go raz w tygodniu, przed szamponem, aby zobaczyć efekty oczyszczania. Zalecamy zachowanie go na niedzielny wieczór, kiedy przygotowujesz się na nadchodzący tydzień.

 

 

4. DOSTOSUJ HARMONOGRAM MYCIA WŁOSÓW

Jeśli myjesz włosy każdego dnia, być może przypadkowo „wytrenowałaś” skórę głowy, aby była tłusta. Za każdym razem, gdy myjemy włosy, potencjalnie stymulujemy gruczoły łojowe, które produkują olej w celu ochrony skóry głowy. Więcej mycia oznacza więcej stymulacji, więc zbyt częste mycie może sprawić, że włosy będą bardziej przetłuszczone, a nie czystsze. Te gruczoły łojowe są również stymulowane przez skrajne temperatury, a więc bardzo gorąco lub bardzo zimno. Mając to na uwadze, staraj się zmienić harmonogram, myjąc włosy co drugi dzień lub rzadziej, jeśli to możliwe, używając ciepłej (nie gorącej) wody i delikatnymi okrężnymi ruchami, aby wmasować szampon.

5. ODŚWIEŻ KORZENIE SUCHYM SZAMPONEM

Jeśli od dawna cierpisz na przetłuszczanie się skóry głowy, z pewnością słyszałaś o suchym szamponie. Jest niezbędny do odświeżenia nasady włosów pomiędzy myciami, przy jednoczesnym natychmiastowym uniesieniu włosów. Nasz wybór to:

Morfose Clean & Fresh

Morfose Refresh & Soft

Schwarzkopf Ossis Refresh Dust 

 

 

Wszystkie 3 natychmiast stworzą możliwą do opanowania matową teksturę, niezależnie od tego, czy stosujesz bezpośrednio u nasady, czy też rozpylasz na całej długości. Zacznij od odrobiny na początku, mieszając opuszkami palców w miarę upływu czasu, a następnie stopniowo buduj. Wskazówka: jeśli nałożysz suchy szampon na czyste włosy, stopniowo wchłonie on olejek, dzięki czemu będzie skuteczniejszy niż spryskanie brudnych włosów i oczekiwanie, że je wyczyści. Pomyśl o tym bardziej jako o środku zapobiegawczym dla przetłuszczających się włosów niż o lekarstwie.

6. PRACUJ Z LEKKIMI, ALE SKUTECZNYMI PRODUKTAMI DO STYLIZACJI

Zamień kremy i olejki do stylizacji na lżejsze produkty, które wciąż wykonują tę samą pracę. Pomyśl o płynnych mgiełkach, lotionach i piankach, które zapewniają nieklejące się utrwalenie od nasady aż po same końce. Świetnym wyborem będzie Every Green Glaze Fliud nadający teksturę. Jeśli stylizujemy za pomocą ciepła, pamiętajmy termoochronie i o temperaturze do 220 stopni - Lisap Fluid do prostowania. Z pianek polecamy lekką ale skuteczną Every Green Brushing Foam - bez gazu, o lekkim utrwaleniu lub mocnym extra strong. 

 

 

7. REGULARNIE CZYŚĆ SZCZOTKI I NARZĘDZIA DO WŁOSÓW

Twoje szczotki do włosów, prostownice i lokówki mogą sprawić, że Twoje włosy będą wyglądać na bardziej tłuste, ponieważ te narzędzia zbierają i przenoszą nagromadzony produkt (i inne zabrudzenia) za każdym razem, gdy stylizujesz włosy. Z tego powodu ważne jest, aby czyścić je co dwa do trzech tygodni. To nie musi zająć dużo czasu; w rzeczywistości szybkie, delikatne mycie będzie lepsze dla Twoich narzędzi niż bardziej intensywne czyszczenie. W przypadku grzebieni po prostu przepłucz je pod kranem (jeśli są drewniane) lub umieść je w zlewie pełnym wody (jeśli są plastikowe) i użyj kropli szamponu, aby delikatnie umyć włosie. Dokładnie spłukać. W przypadku prostownicy i lokówki upewnij się, że są odłączone od zasilania i ostygły, zanim użyjesz wilgotnej szmatki do wytarcia płytek. Pozwól im wyschnąć przed ponownym użyciem.

Dodaj te wskazówki do swojej rutyny pielęgnacyjnej i pożegnaj się z przetłuszczającymi się włosami – raz na zawsze.