Idealne prostowanie włosów w domu bez chemicznych zabiegów prostujących pasma - dowiedz się czego używać

24-08-2021

Proste włosy mogą wydawać się łatwe w codziennej pielęgnacji i stylizacji. Tym bardziej jeśli włosy są naturalnie proste. Umyć, wysuszyć i fryzura gotowa. Tak byłoby najprościej jednak posiadaczki takich włosów doskonale wiedzą że nie jest to jednak takie proste.

Najczęstsze problemy z jakimi mierzą się posiadaczki prostych włosów to:

Brak objętości: osoby z naturalnie prostymi włosami czasami borykają się z brakiem puszystości we włosach. Często wyzwaniem jest utrzymanie gęstości za pomocą samego lakieru do włosów. Naturalnie proste włosy są zazwyczaj dość gładkie, co oznacza, że ​​mogą potrzebować pomocy w zwiększaniu objętości.

Szybko się przetłuszczają: Naturalnie proste mieszki włosowe są gładkie, dzięki czemu sebum jest bardziej widoczne na wierzchu włosów.

Codzienna monotonia: proste włosy wyglądają przeważnie każdego dnia tak samo, są po prostu zwyczajnie proste.

A jak okiełznać włosy które są zwykle proste ale pod wpływem wilgoci nadmiernie się puszą? To pytanie zadaje sobie wiele z nas. 

Nie wystarczy używać tylko prostownicy. Jak to mówią sekret tkwi w szczegółach. A w tym przypadku te szczegóły to kosmetyki które używamy na każdym etapie pielęgnacji i stylizacji włosów. 

1. Mycie włosów - wszystkie szampony, odżywki i maski z efektem anti-frizz, wygładzające powinny zostać Twoimi ulubieńcami. 

 

 

Matrix Total Results SLEEK Szampon i Odżywka: nasączony masłem shea ten duet ma na celu uzyskanie pięciokrotnie gładszych włosów.

Every Green Anti Frizz - kompletna seria gotowa na ujarzmienie puszenia: szampon, odżywka, maska, serum. Czysta natura i organiczny skład dla piękna Twoich włosów, m.in: ekstrakt z jeżówki, który ma właściwości łagodzące, aby zwalczać puszące się włosy

2. Stylizacja na szczotkę czy prostowanie na gorąco z użyciem prostownicy? Połącz jedno i drugie jeśli wymagają tego Twoje włosy. 

Powszechnym wyborem jest sięganie po prostownicę do włosów aby uzyskać gładkie włosy. Należy pamiętać aby włosy przed prostowaniem były wysuszone w 100%. Nie prostujemy nigdy mokrych włosów. Zainwestuj w suszarkę z koncentratorem i szczotkę modelującą odpowiednią do długości i grubości Twoich włosów.

Gama IQ Perfetto 2000W super lekka, kompaktowa i minimalistyczna suszarka wprowadza nowy poziom w stylizacji i pielęgnacji włosów.

⇒ Gamma Piu Suszarka I.E.S wyposażona w inteligentną technologię ENERGY SAVING - oszczędzania zużycia energii. Zaprojektowana dla utrzymywania idealnej temperatury na suszonych włosach.

Gamma Piu Suszarka Relax Silent Luxury technologia E. T. C.: powietrze o wymuszonym spiralnym obiegu, wnika głębiej między włókna włosa, pozwalając na bardzo szybkie suszenie.

Narzędzia do stylizacji na gorąco pozbawiają włosy wilgoci, powodując wysuszenie i łamliwość. Przeciągnięć powinno być jak najmniej a każde pasmo zabezpieczone specjalnym sprayem lub kremem z ochroną termiczną. Warto zainwestować w prostownicę z dobrymi płytkami, technologią i właściwościami które będą mimo wszystko zabezpieczać nasze włosy.  

Gamma Piu Prostownica Rainbow okiełzna nawet najbardziej niesforne włosy. Antystatyczna powłoka zapobiega dodatkowemu puszeniu się włosów.

Babyliss Pro Expert Sleek nagrzewanie jest natychmiastowe, płytki wykonane w najnowszej technologii EP TECHNOLOGY 5.0

Fox Samba z Jonizacją i Podczerwienią Technologia infrared wykorzystuje działanie promieniowania podczerwonego, które idealnie rozprowadza ciepło na powierzchni włosów, pływające płytki ułatwiają stylizację, gwarantując doskonały docisk, co pozwala jeszcze skuteczniej prostować.

 

 

3. Spray, krem prostujący z termoochroną a może lakier do włosów?

Lakier do włosów to nie tylko produkt po stylizacji. Spryskanie suchych włosów niewielką ilością lakieru przed rozpoczęciem prostowania utrzymuje je proste na dłużej, zwłaszcza jeśli nasze włosy nie są z natury bardzo kręcone lub falowane. Zaleca się do tego używać lekkiego produktu. 

Silny spray prostujący może obciążyć i dociążyć nasz włosy. Będzie to świetny wybór dla włosów bardziej falowanych i podatnych na puszenie i skręt. 

Every Green Eco Spray Bez Gazu delikatny i naturalny. W składzie m.in: naturalny środek utrwalający pochodzący z kukurydzy. 

3DeLuxe Lakier Utrwalający doskonały do stylizacji i nadawania objętości. Dość mocny jednak nie pozostawia osadu.

⇒ Morfose Lakier Bez Gazu idealny do każdego rodzaju włosów, mimo swojej delikatności sprawdzi się w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Spraye i kremy prostujące to doskonałe rozwiązanie jeśli nasze włosy z natury są falowane i kręcone. Użycie takiego produktu spowoduje dociążenie włosów, które w jakimś stopniu będzie zatrzymywało puszenie podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych. 

⇒ Vasso Aqua Therapy Moisture Light serum to silne właściwości termoochronne i nawilżające w jednym produkcie. Zatrzymuje wilgoć i ujarzmia puszenie. Po wysuszeniu włosów a przed użyciem prostownicy. 

Morfose Krem BB bogaty w składniki odżywcze balsam zapewnia mnóstwo korzyści. Gładkie, jedwabiste i pełne połysku włosy to tylko niektóre z nich. Ochrona termiczna na najwyższym poziomie. 

Lisap Fluid Termiczny rewelacyjnie wygładza i zapobiega puszeniu. Dodatkowo zawartość keratyny odbudowuje zniszczone włosy. Super zabezpiecza przed działaniem wilgoci, jest bardzo wydajnym kosmetykiem nawet przy częstym stosowaniu. 

Every Green 4Liss Spray bez silikonów i alergenów, naturalnie i bez parabenów. Do stosowania przed suszeniem i prostowaniem. Dwa razu skuteczniejsza ochrona przed puszeniem i gorącą temperaturą.