Jak utrzymać chłodny odcień włosów blond?

10-10-2019

Popielaty blond to jeden z najbardziej pożądanych kolorów ostatnich sezonów i zarówno bardzo wymagający. Chłodny odcień włosów jest dość ciężki do utrzymania, po kilku myciach od koloryzacji zaczyna wypłukiwać się do cieplejszych,a nawet żółtawych tonów, co większość miłośniczek tego koloru doprowadza do szału :)

Dlaczego tak się dzieje i jak temu zapobiec?

Chłodne barwniki zbudowane są z mniejszych cząstek niż inne odcienie dlatego znacznie szybciej wypłukują się z włosów. Negatywny wpływ na utrzymywanie się koloru ma również słaba kondycja włosów. Pigmenty zdecydowanie łatwiej "uciekają" z włosów zniszczonych, przesuszonych i rozjaśnionych o wysokiej porowatości. Jest kilka sposobów, aby cieszyć się pięknym kolorem przez długi czas,a mianowicie zaleca się stosowanie kosmetyków na bazie fioletowego pigmentu.

 

1. SZAMPONY 

 

                

Na rynku jest wiele szamponów typu ”no yellow”. Warto pamiętać aby stosować je nie częściej niż raz w tygodniu ponieważ mogą dodatkowo przesuszać rozjaśnione kosmyki. My stawiamy na profesjonalne kosmetyki tego typu, które w swoim składzie zawierają wyciągi roślinne i substancje nawilżające np 3deluxe lub EveryGreen. Jak zastosować szampon ochładzający? Nałóż go na wilgotne włosy i dokładnie wmasuj od nasady po same końce do powstania kolorowej piany, dla lepszego efektu możesz pozostawić szampon na włosach na kilka minut. Po spłukaniu szamponu użyj maski lub odżywki nawilżającej, ponieważ odpowiednia pielęgnacja jest niezwykle ważna przy włosach rozjaśnionych.

 

2. MASKI

Maski i odżywki ochładzające to kolejna gama produktów, które idealnie sprawdzą się w pielęgnacji Twoich blond włosów.

Maski zazwyczaj mają niebiesko-fioletowe zabarwienie niwelujące żółty odcień na włosach. Ważne jest aby nie przesadzić i jeśli chcemy zastosować taką maskę nie używajmy już niebieskiego szamponu.

Bestsellerowym produktem są maski MAGIC COLOR, które świetnie radzą sobie z ochłodzeniem koloru. Są to kosmetyki profesjonalne przeznaczone do włosów blond i rozjaśnianych. Ich właściwości pokochało już wiele kobiet ceniących sobie rewelacyjną jakość i szybki spektakularny efekt.

Do wybory mamy 5 kolorów w zależności jaki efekt chcemy uzyskać. Zastosowanie maski jest proste, wystarczy rozrobić ją  w miseczce ze zwykłą białą maską w proporcji 1:2,a następnie nałożyć na w umyte osuszone ręcznikiem włosy. Trzymamy ją na włosach od  3-15 minut a następnie spłukujemy i cieszymy się pięknym kolorem.

 

 

3. PŁUKANKI

Płukanki są szybkie i proste w użyciu. Możemy wybrać pomiędzy srebrnymi, niebieskimi i fioletowymi. Zapewniają one wyrazistość popielatego odcienia włosów siwych, blond lub rozjaśnianych. Należy rozrobić kilkanaście kropli takiej płukanki w litrze wody, a następnie po umyciu włosów i zastosowaniu odżywki, przepłukać włosy w przygotowanym roztworze.