Jak używać lokówki aby uzyskać piękne loki, jak przygotować włosy aby skręt utrzymał się jak najdłużej?

30-06-2022

Nie jest tajemnicą że kiedy nasze włosy wyglądają dokładnie tak jak chcemy, czujemy się dobrze. Kiedy marzy nam się burza loków ważne jest, aby zrozumieć, jakich produktów użyć przed stylizacją i po niej, jak wybrać odpowiednią lokówkę oraz poznać techniki, aby uzyskać pożądane rezultaty.

Jak przygotować włosy przed kręceniem?

Czy wiesz, że mokre włosy są bardziej podatne na uszkodzenia? Podczas kręcenia włosów upewnij się, że są całkowicie suche i zawsze używaj środka termoochronnego. Pomaga to uniknąć potencjalnej suchości, łamliwości i rozdwajania końcówek, które mogą wynikać ze stylizacji mokrych włosów na gorąco.

Lisap Fluid to doskonały wybór, ponieważ nie tylko chroni włosy przed ciepłem lokówki, ale także zabezpiecza włosy przed wilgocią.

Po nałożeniu upewnij się, że produkt całkowicie wysechł, a następnie wyszczotkuj włosy, aby wyeliminować wszelkie kołtuny.

Oprócz ochrony włosów, zawsze dobrze jest nosić na dłoni rękawicę żaroodporną, która będzie owijała włosy wokół wałka lokówki.

Podczas kręcenia włosów o wiele łatwiej jest pracować w mniejszych, łatwiejszych do opanowania sekcjach. Bardzo pomocne są wtedy spinki do włosów, klamry fryzjerskie - krokodylki. Dzięki nim włosy są tak łatwe do uchwycenia, zwłaszcza podczas żonglowania narzędziem i włosami w tym samym czasie. Te klamry do stylizacji mają podwójne szczęki na zawiasach, które rozciągają się, aby utrzymać nawet najgrubsze włosy i trzymać je bezpiecznie tam, gdzie chcesz. Są również delikatne dla pasemek i pomagają zminimalizować szarpanie i gniecenie.

 

Jak wybrać odpowiedni rozmiar lokówki?

Wybór rozmiaru lokówki sprowadza się do dwóch czynników: długości włosów oraz rezultatu jaki chcemy osiągnąć. 

∗ Jeśli masz krótkie lub średnie włosy lub chciałbyś mieć ciaśniejszy, bardziej wyrazisty lok, wybierz wałek maksymalnie 1” - 32 mm.

∗ Jeśli masz długie włosy lub wolisz, aby loki i fale były luźniejsze i bardziej zrelaksowane, to rozmiar minimum 1,25 cala -32 mm jest dla Ciebie idealna. Każdy większy rozmiar będzie dobrym wyborem przy takim typie włosów.

Na zakończenie jeśli chcesz je rozluźnić delikatnie wyszczotkuj je palcami gdy całkowicie ostygną.

Wskazówki dotyczące unikania uszkodzeń

Aby utrzymać włosy tak zdrowe, jak to tylko możliwe, zaleca się unikanie stylizacji na gorąco każdego dnia.

Dobrym pomysłem jest również kręcenie włosów na najniższym możliwym ustawieniu różdżki, które nadal zapewnia pożądane rezultaty.

Spróbuj zacząć od najniższej temperatury i powoli idź w górę, aż odkryjesz, które ustawienie najlepiej pasuje do twoich włosów.

Jak korzystać z lokówki?

∗ Noś żaroodporną rękawiczkę, aby chronić dłoń, która będzie owijała włosy.

∗ Trzymając narzędzie pionowo, trzymaj podstawę lokówki blisko nasady, z końcówką skierowaną w dół. (Wskazówka: przechyl narzędzie pod kątem 45 stopni, aby stworzyć przestrzeń między dłonią, twarzą i różdżką.)

∗ Jeśli chcesz uzyskać większą objętość u nasady, spróbuj trzymać różdżkę poziomo.
Owiń pasmo włosów o długości 1 cala wokół lokówki. (Większe pasmo spowoduje luźniejsze podkręcenie.) 

∗ Przytrzymaj krótko włosy chronioną ręką przez 5-10 sekund. (Drobne lub zniszczone włosy mogą wymagać mniej czasu.)

∗ Rozluźnij włosy, pozwalając, aby loki delikatnie wysunęły się z wałka i pozwól, aby loki całkowicie ostygły.

Jak sprawić, by Twoje loki utrzymały się jak najdłużej?

Na początek bardzo ważne jest aby pozwolić im ostygnąć w dłoni. To pomaga lokowi zachować swój kształt, zanim grawitacja zdąży go rozluźnić.

Innym sposobem na utrwalenie loków jest zastosowanie lakieru do włosów, aby zablokować je na miejscu.

Najlepsza lokówka do naturalnie wyglądających loków

∗ Lokówka Gamma Piu Iron Bubble Rainbow to narzędzie, dzięki któremu uzyskasz perfekcyjne loki już w kila chwil. Posiada antystatyczne wykończenie, dzięki temu eliminuje problem elektryzowania się pasm. Posiada również nienagrzewający się uchwyt, który ułatwia bezpieczne użytkowanie. Przewód zasilający jest obrotowy, dzięki temu użytkowanie jest proste, a kabel się nie zagina. Antystatyczna lokówka dla idealnych loków.

Co robi: Kiedy owijasz włosy wokół bąbelków wytwarzają się niezwykle naturalnie wyglądające loki, podobne do włosów z naturalnie kręconymi włosami.