Jak wybrać najlepszą lokówkę do włosów? Czym się różnią, na co zwracać uwagę?

22-12-2020

Klasyczna czy z klipsem, a może różdżka? Bańka czy podwójna beczka? Ceramika, turmalin a może tytan? Kupowanie nowej lokówki może przypominać naukę obcego języka. Na rynku jest tak wiele rodzajów lokówek, że łatwo jest poczuć się przytłoczonym wyborem, co w efekcie doprowadzi nas do rezygnacji z zakupu. Ale wybór najlepszej dla Ciebie lokówki sprowadza się do bardzo podstawowych wymagań; struktura włosów, długość i rodzaj loków jaki chcesz osiągnąć. Różne typy lokówek nie mają na celu zmylić Cię i zniechęcić do ich używania. Wszystkie one działają inaczej, w zależności od materiału z jakiego są wykonane, wielkości czy też rodzaju, grubości i kondycji naszych włosów. 

 

 

TECHNOLOGIA LOKÓWKI CZYLI Z CZEGO JEST WYKONANA 

Ceramiczne - najbardziej popularne i najbardziej znane. Materiał ceramiczny pomaga równomiernie rozprowadzić ciepło we włosach, co świetnie nadaje się do tworzenia równych loków lub fal od nasady aż po końce. Ceramiczne lokówki działają naprawdę dobrze zarówno w przypadku cienkich włosów, które nie wytrzymują dużego ciepła, jak i tych grubych, które wymagają stałego ciepła podczas stylizacji. Ponieważ ceramiczna różdżka lub beczka równomiernie rozprowadza ciepło, osoby z cienkimi włosami mogą użyć niższego ustawienia temperatury, aby uzyskać pożądane loki, jednocześnie chroniąc cienkie włosy przed uszkodzeniem przez wysoką temperaturę. W przypadku grubych włosów ceramika działa dobrze, aby równomiernie zwijać włosy podczas przechodzenia z sekcji do sekcji, bez konieczności czekania, aż żelazko się nagrzeje.

* FOX OPTIMA: z wyświetlaczem i klipsem, do wyboru różne rozmiary. 

* FOX SLIM CURLS: 5-stopniowa regulacja temperatury 140‎°C-220‎°C, cyfrowy wyświetlacz, obrotowy kabel. 

* WAHL SUPER CURL: wyświetlacz LCD, cyfrowa regulacja temperatury, średnica, która się zmniejsza: od 25 mm do 13 mm.

Turmalin - lokówki z tą powłoką emitują jony ujemne, dzięki czemu idealnie nadają się do tego kędzierzawe i suche włosy. Turmalin nadaje również połysk, dlatego świetnie sprawdza się również przy kręceniu matowych włosów. Ze względu na zdolność ujarzmiania i wygładzania włosów, turmalin świetnie sprawdza się również w przypadku grubych włosów. Tego typu urządzenia dają większą kontrolę nad lokami i bardziej spójny efekt.

* BABYLISS 

Tytan - może brzmieć jak żelazo o dużej wytrzymałości, ale w rzeczywistości jest to jeden z lżejszych materiałów. Lokówki tytanowe szybko się nagrzewają i mogą również utrzymywać wysokie temperatury przez dłuższy czas. Dzięki szybszemu i dłuższemu przenoszeniu ciepła na włosy loki dłużej utrzymają się. Tytan, podobnie jak turmalin, również pomaga wygładzić włosy i nadać im połysk. Jest powszechnie używany przez profesjonalistów zajmujących się włosami i chociaż może być stosowany do wszystkich rodzajów włosów, grube włosy najbardziej korzystają z tytanowych lokówek. Pozłacane lokówki nie tylko ładnie wyglądają, ale działają podobnie jak tytan, ponieważ szybko się nagrzewają i dłużej utrzymują wysoką temperaturę. Więcej ciepła oznacza większą moc i mniej czasu na stylizację. Wysoka wydajność cieplna sprawia, że ​​pozłacane lokówki są idealne do szorstkich włosów.

 

 

RÓŻNE RODZAJE LOKÓWEK

Lokówka Stożkowa - jak sama nazwa wskazuje ma szeroką podstawę i zwęża się ku górze. Zwężająca się różdżka świetnie nadaje się do tworzenia różnego rodzaju loków za pomocą jednego narzędzia do stylizacji. Możesz tworzyć duże, obszerne loki używając podstawy różdżki lub mocniejsze, mniejsze loki używając tylko górnej połowy różdżki.

Lokówka z klipsem: klasyczna lokówka z zaciskiem. Używając tej lokówki, zaczynasz kręcić loki od końca, czyli od końcówki, zwijając pasmo w górę. Jest to świetne rozwiązanie kiedy chcemy zdefiniować loki nie koniecznie na całej długości pasma. 

Lokówka spiralna: lokówka ma wypukły materiał owinięty wokół różdżki. Ten „wir” jest bardziej rozstawiony niż typowa różdżka bąbelkowa, co zapewnia większą wszechstronność w zakresie grubości loków. Owijając włosy wokół zwężającego się zawirowania, tworzysz loki w kształcie litery  "S". 

Lokówka bąbelkowa: kręcenie włosów tym typem lokówki jest dużo łatwiejsze a loki są wyraźne i dłużej się utrzymują. Proces kręcenia polega na umieszczeniu pasma włosów między klukami. W rezultacie otrzymujemy idealny i równomierny skręt na całej długości pasma.