Krioterapia czyli silna regeneracja i odbudowa włosów w salonie

30-09-2020

Rewolucyjny zabieg na włosy który do regeneracji i odbudowy struktury włosów wykorzystuje ekstremalnie niskie temperatury. Naprawia i uzupełnia uszkodzone włókna. To jak medycyna estetyczna dla włosów. Działa na wewnętrzną jak i zewnętrzną warstwę włosa. Na czym polega, czy warto mieć go w swoim salonie, czy jest naprawdę bezpieczny i skuteczny? Czy na każdych włosach można ją zastosować? Dowiedz się więcej.

Zimno naprawdę może zdziałać cuda. Wydaje się to dość abstrakcyjne ale nie dla naszych włosów. Jest to zabieg który może rozwiązać problemy gdy:

- nasze włosy są uszkodzone przez nadmierne farbowanie czy rozjaśnianie. Lub gdy prostujemy je przy użyciu wysokich temperatur albo narażamy na częsty kontakt z innymi urządzeniami podczas stylizacji.

- kiedy poddajemy nasze włosy chemicznemu prostowaniu. Powoduje to rozbicie wiązań dwusiarczkowych które warunkują kształt i stan włosa. Wskutek tego zabiegu dochodzi do obniżenia poziomu keratyny (naturalnego budulca włosa) oraz obniżenia zawartości ważnych składników odżywczych.

- nasze włosy każdego dnia są narażone na działanie niekorzystnych i szkodliwych czynników które wpływają niekorzystnie na ich stan i witalność. Są to między innymi czynniki atmosferyczne, w tym wpływ słońca czy różne zanieczyszczenia.

Jak to jest możliwe że zimnem naprawimy nasze włosy, przywrócimy im zdrowie, witalność oraz piękny wygląd?

Po nałożeniu na włosy specjalnych kosmetyków pielęgnacyjnych i silnie regenerujących, ujemne temperatury wtłaczają wszystkie składniki odżywcze i dzięki temu działają one w najgłębszych warstwach włosa. Dzięki temu w krótkim czasie nasze włosy odzyskują witalność, są mocniejsze i zdrowsze.

Hair Toxx to kosmetyki przeznaczone do stosowania podczas zabiegu krioterapii. Hair Toxx zapewnia pełną i kompleksową kurację dla włosów. Profesjonalne kosmetyki Hair Toxx nie zawierają silikonów, parabenów, ftalanów, DEA, aldehydów co jest dodatkowym ich atutem. Ponadto kosmetyki w swoim składzie zawierają kompleks lipofilowy raz wyciąg z jagód acai.

 

Do zabiegu wykorzystywane jest urządzenie mrożące - Frozen Machine. To ono wytwarza lecznicze zimno dla naszych włosów. Urządzenie działa na temperaturze -16°C i zwiększa wchłanialność składników odżywczych zawartych w kosmetykach. Maszyna do krioterapii włosów osiąga odpowiednią temperaturę bardzo szybko - już w 60 sekund. A co najważniejsze urządzenie maksymalnie absorbuje wszystkie aktywne, odżywcze składniki które znajdują się w kosmetykach. Działają one na poziomie molekularnym i naprawiają strukturę od wewnątrz. Dzieje się to poprzez zamrażanie tych składników wewnątrz włosa, wszystko pozostaje "w środku". Aby uruchomić urządzenie wystarczy je włączyć i poczekać, aż osiągnie odpowiednią temperaturę i potem przystąpić do zabiegu.

BARDZO WAŻNE - KONSERWACJA URZĄDZENIA

Dla prawidłowego funkcjonowania urządzenia wymagane jest przestrzeganie kilku zasad: sprawdzanie poziomu płynu chłodzącego oraz czyszczenie płytek.

Aby móc wyczyścić urządzenie po przeprowadzonym zabiegu należy najpierw poczekać aż ostygnie i będzie całkowicie zimne. Musi być ono odłączone od kontaktu. Płytki zamrażające po wyłączeniu powinny mieć temperaturę pokojową.

W urządzeniu musi znajdować się odpowiednia ilość płynu chłodniczego - trzeba koniecznie tego pilnować i sprawdzać przed każdym następnym użyciem. Kiedy płytki nie pokrywają się lodem jest to wyraźny sygnał aby dolać płyn. W tym celu należy zdjąć srebrną osłonkę i delikatnie poluzować 4 śrubki znajdujące się z tyłu maszyny. Będzie to po przeciwnej stronie gdzie znajduje się wskaźnik temperatury. Pełny zbiornik płynu wystarcza na ok 3 lata. Oczywiście czas ten uzależniony jest od częstotliwości korzystania z urządzenia oraz stopnia uszkodzenia włosów.

 

JAK PRZEBIEGA ZABIEG?