Masaż ciała na sucho - peeling skóry inny niż wszystkie. Czym jest i czy naprawdę warto go robić?

28-02-2021

Szczotkowanie skóry - naturalny masaż i peeling to zabieg, który można wykonać w domu. Jest prosty, tani a przy tym niezwykle skuteczny. Wystarczy poświęcić kilka minut dziennie aby ujędrnić i wygładzić skórę, pobudzić krążenie, oczyścić organizm z toksyn i pozbyć się celulitu. 

Kiedyś mało znane, niepraktykowane, a dzisiaj bardzo popularne wśród kobiet. Jak wpływa na cały organizm? Na czym polega? Czy wszyscy mogą szczotkować skórę? Kto powinien tego unikać?

1. Czym jest to całe szczotkowanie ciała na sucho?

Jest to nic innego jak masaż ciała wykonywany specjalną szczotką. Aby przyniósł efekt należy wiedzieć jak wykonać go poprawnie. Daje pozytywne rezultaty nie tylko dla wyglądu skóry ale również dla zdrowia całego organizmu. To metoda pielęgnacji która wywodzi się z Ajurwedy, od lat stosują ją Azjatki, które słyną z nieskazitelnej skóry. Może się wydawać że jest to bolesny zabieg, podrażniający skórę, zwłaszcza jeśli dotkniemy szczotki, której włosie jest szorstkie. Dodatkowo nie nawilżamy naszej skóry przed wykonywanym masażem żadnym balsamem i oliwką. Nie nakładamy również nic na szczotkę. Ten niepozorny mały gadżet ma w sobie naprawdę dużą siłę, którą doceniło już mnóstwo kobiet. 

2. Pierwszy krok - wybór odpowiedniej szczotki.

Najważniejszym elementem szczotki jest włosie i to na nim należy się skupić wybierając szczotkę. Najlepsze będzie naturalne, ewentualnie wzbogacone o wypustki z tworzywa. Naturalne włosie jest delikatne, a włókna roślinne będą jeszcze bardziej delikatniejsze niż zwierzęce. Powinno być ono średnio ostre. Nie może w żaden sposób ranić naszej skóry podczas szczotkowania ani jej podrażniać i powodować widocznych zadrapań. 

3. Powody dla których warto szczotkować skórę.

POPRAWIA JĘDRNOŚĆ SKÓRY I REDUKUJE CELULIT

Masaż szczotką usprawnia przepływ limfy, która odprowadza substancje i toksyny gromadzące się w tych miejscach, oraz wyraźnie ujędrnia i napina skórę. Oczywiście jeśli mówimy o pozbyciu się cellulitu, nieodłącznym elementem w walce z nim jest przede wszystkim odpowiednia dieta i ruch, warto również poszukać przeznaczonych do tego celu kosmetyków.

WYGŁADZA I ZŁUSZCZA MARTWY NASKÓREK

Nie bez powodu szczotkowanie nazywane jest naturalnym peelingiem skóry. Taki masaż świetnie usuwa martwy naskórek. A to z kolei sprawia, że nasza skóra o wiele lepiej wchłonie kosmetyki nawilżające i ujędrniające zastosowane po przeprowadzonym szczotkowaniu. Nasza skóra będzie miękka, gładka, zdecydowanie poprawi się jej kondycja. 

♦ ZAPOBIEGA ROZSTĘPOM

Masaż doskonale pobudza krążenie krwi. Regularny masaż sprawia że skóra jest bardziej elastyczna, mniej podatna na rozciąganie i powstawanie rozstępów. 

♦ RELAKSUJE I POBUDZA

Szczotkowanie ciała jest niezwykle relaksujące i pobudzające. Z jednej strony chciałoby się wykonać go wieczorem dla odprężenia po ciężkim dniu, a z drugiej strony rano aby szybciej obudzić się i wejść na obroty. Bardzo często słyszy się opinię że taki masaż jest niczym poranne espresso.

 

 

 

4. Jak wykonać masaż skóry i jak długo powinien trwać

Jeżeli dopiero zaczynamy przygodę z masażem skóry i szczotkowaniem ciała powinniśmy robić to delikatnie, z mniejszą intensywnością aby przyzwyczaić skórę. Ruch powinien być długi i posuwisty, idący zawsze w kierunku serca. Zaczynamy od stóp przesuwając się w coraz wyżej. Jeśli mamy jakieś rany i podrażnienia skóry oczywiście musimy je omijać podczas szczotkowania. Masaż powinien być energiczny ale nie dłuższy nić 5 minut. Wykonujemy go najlepiej codziennie lub co drugi dzień. Musimy pamiętać że kluczem do sukcesu w tym przypadku i uzyskania rezultatu jest systematyczność.