Nanoplastia, keratynowe prostowanie i wygładzenie włosów - czym się różnią a w czym są podobne?

31-05-2021

Trzy zabiegi które dają jeden efekt - proste włosy na długi czas. Bez codziennej i wymagającej stylizacji po każdym myciu włosów. Brak puszenia bez względu na warunki atmosferyczne, włosy nawilżone, odżywione i z połyskiem. To jest to czego szukasz.

 

 

 

NANOPLASTIA - PRIME BIO TANIX BRAZILIAN PROTEIN

♦ W Brazylii to sformułowanie nie jest używane, zabieg nazywany jest bioplastią lub force-plastia. Wygładza nawet najbardziej niesforne włosy, zmniejsza objętość i eliminuje puszenie podczas jednej aplikacji nie powodując żółknięcia i utraty koloru na włosach farbowanych oraz rozjaśnianych. Nowa formuła zawiera niezbędne składniki do pełnego procesu 100% wygładzania i całkowicie bezpiecznego odżywienia.

 Nanoplastia PRIME nie zawiera formaldehydów, skład opiera się kwasach powstających w przyrodzie m.in.: karbocysteina oksoacetamidowa, połączenie kwasu glioksylowego, cysteinowego i octowego. Jest w pełni bezpieczna dla alergików i kobiet w ciąży.

♦ Najlepszy efekt będzie widoczny na zdrowych, naturalnych włosach lub po koloryzacji, ale w bardzo dobrej kondycji. Utrzyma się aż 8 miesięcy. Jeśli wykonamy zabieg na włosach rozjaśnianych w ogólnie dobrej kondycji - efekty zachowamy na ok. 6 miesięcy. Kiedy chcemy wykonać zabieg na włosach wielokrotnie rozjaśnianych, z ogólnie średnią lub w słabszej kondycji efekt utrzymamy ok.3-4 miesiące. Ponadto nanoplastia polecana jest do włosów puszystych, niesfornych, kręconych i falowanych.

♦ Nie jest zalecana jeśli włosy mamy bardzo zniszczone i urywają się podczas rozciągania zwilżonego pasma. 

♦ Po nanoplasti nie wykonujemy żadnych innych zabiegów prostujących, nie rozjaśniamy włosów gdyż w ten sposób pozbędziemy się całego efektu jaki uzyskaliśmy dzięki nanoplastii. 

Nanoplastia nie wypłukuje koloru włosów, może jedynie ochłodzić mocno rozjaśnione włosy. KROK 2 ma kolor niebieski i to on może powodować taki efekt. Niebieska poświata może być lekko widoczna na mocno przetrawionych i kilkukrotnie rozjaśnionych włosach, lecz z czasem będzie się wypłukiwać. 

KERATYNOWE PROSTOWANIE - PRIME THERMAL BRAZILIAN KERATIN

♦ Opracowana aby zapewnić maksymalną kontrolę nad objętością włosów. Do ujarzmienia włosów bardzo niesfornych, zbuntowanych, puszących się, mocno kręconych. Doskonale dyscyplinuje włosy i gwarantuje maksymalny efekt zredukowania objętości. Skutecznie prostuje włosy w 100%. Rezultatem są wyraźnie zregenerowane włosy, w pełni zdyscyplinowane, jedwabiste i chronione przed puszeniem. 

♦ Przeznaczony jest do włosów porowatych, masywnych, matowych z włóknami osłabionymi procesami chemicznymi i naturalnym zużyciem lub przedwcześnie starzejących się z powodu braku niezbędnych składników odżywczych. 

♦ Najdłużej efekt utrzyma się na zdrowych i naturalnych włosach lub po koloryzacji ale w bardzo dobrej kondycji - ok. 6 miesięcy. 

♦ Po zabiegu keratynowego prostowania możemy wykonać inny zabieg prostujący, np. nanoplastię ale dopiero po 2 miesiącach, 5 dni przed zabiegiem i 5 dni po zabiegu możemy rozjaśnić włosy, wykonać koloryzację. 

♦ Prostowanie keratynowe PRIME minimalnie ściąga kolor włosów. Przed 2 dni po zabiegu nie powinno się myć włosów, a także wiązać i zakładać za uszy. Jeżeli w tym czasie zmoczymy włosy należy je natychmiast wysuszyć i wyprostować. Dobrym rozwiązaniem będą materiałowe opaski dzięki którym zaczeszemy włosy do góry. 

♦ Produkty mają ostry zapach, podczas wykonywania zabiegu może wystąpić łzawienie oczu, drapanie w gardle. Aby tego inuknąć dobrze jest utlenić krok 2 - keratynę przed nałożeniem na włosy. Wystarczy wylać ją do miseczki 10-15 minut przed aplikacją.

♦ Formuła opiera się na oleju arganowym, kolagenie, keratynie, cysteinie.

WYGŁADZENIE WŁOSÓW ANTI FRIZZ - PRIME MAXIMUS CONTROL

♦ Zabieg definiujący objętość  i doprostowujący włosy. Do włosów puszystych i niezdyscyplinowanych, cienkich, delikatnych i falowanych. 

♦ Po zabiegu Anti-frizz włosy są odbite od nasady i doprostowane na końcach. Włosy kręcone doprostowuje do 40% - pozostaną lekkie fale ale zniknie ich puszenie się. Włosy falowane w 80-100%. 

♦ Koloryzację możemy wykonać już po 5 dniach od zabiegu, tak samo rozjaśnianie włosów. 

♦ Efekt zabiegu utrzymuje się na włosach najkrócej ze wszystkich trzech zabiegów - ok. 4 miesiące.

♦ Przy bardzo przepalonych i zniszczonych włosach nie wykonuj tego zabiegu. 

♦ Bardzo ważnym elementem jest tu ampułka - sposób jej nałożenia, spłukania, delikatne traktowanie włosów. 

♦ Zabieg nie narusza koloru włosów, ważne jest aby przy prostowaniu nie wywijać końcówek. 

♦ Jeśli po zabiegu włosy będą się puszyły to znaczy że zostało użyte za mało produktu lub za niskiej temperatury.