Nawilżacz - sauna w salonie fryzjerskim. Dlaczego warto mieć na wyposażeniu fryzjerskie SPA.

21-02-2023

Każdy chce mieć zdrowe i lśniące pasma. Każde włosy zasługują na odpowiednią pielęgnację, aby mogły być piękne, gęste i mocne. Nawet najbardziej wypielęgnowane włosy narażone są na uszkodzenia, spowodowane choćby przez czynniki atmosferyczne np. promienie UV, silny wiatr, złą jakość powietrza. Włosy raz na jakiś czas potrzebują a nawet zasługują na kurację - terapię mocno regenerującą, odbudowującą czy odżywczą, Bardzo często w domu nie mamy na to czasu lub najzwyczajniej nam się nie chce. Wtedy z pomocą powinniśmy udać się do naszego fryzjera i zapytać o fryzjerskie SPA dla włosów.

Nawilżacze do włosów to urządzenia, które mają wbudowany zbiornik na wodę oraz grzałkę, która tą wodę podgrzewa. Wytwarza się para wodna, która działa pobudzająco na komórki włosa. Dzięki temu łuska włosa otwiera się i składniki odżywcze w nałożonych kosmetyków jeszcze mocniej wnikają i działają. Para działa nie tylko na same pasma i włókna włosów ale również na skórę głowy. Między innymi usuwa martwe komórki, otwiera pory, poprawia krążenie, dogłębnie oczyszcza, działa przeciwzapalnie. Zabiegi sauną mogą pomóc osobom walczącym z łupieżem i łuszczeniem się skóry głowy. Do zabiegów używa się wody destylowanej, a włosy klientki układa się w specjalnej kopule. Para otula włosy a z urządzenia wydobywa się zapach użytych kosmetyków. Zwykle taki zabieg pod sauną trwa 20 minut, jednakże bardzo dużo dostępnych modeli ma wbudowane różne programy, w zależności od rodzaju, stanu i potrzeb włosów oraz timer. 

Sauna jest polecana w szczególności dla włosów:

♦ osłabionych, kruchych i zniszczonych,

♦ po zabiegach chemicznych w tym bardzo po trwałej ondulacji, 

♦ puszących się i matowych

♦ farbowanych, bez połysku

Po takim parowym zabiegu wyraźnie widać zmianę kondycji włosów:

są zregenerowane i odżywione

♦ poprawiona jest elastyczność pasm

♦ pasma są wygładzone i nie puszą się

♦ są nabłyszczone i nawilżone

♦ miękkie w dotyku i sypkie

 

Bardzo wiele modeli ma wbudowane dodatkowe funkcje, takie jak ozon czy jonizację. Wspomagają one cały proces zabiegu. Takim właśnie jest IMaster Sauna Ozonowa Muster

Ozon: nie tylko najlepszy naturalny środek dezynfekujący, ale także niezrównany naturalny utleniacz.

W połączeniu z parą zapewnia synergiczne, unikalne i bezkonkurencyjne działanie. Dezynfekuje włosy i skórę głowy, pomagając drastycznie ograniczyć reakcje alergiczne, które mogą wystąpić u niektórych osób podczas zabiegów kosmetycznych. Ozon szybko rozkłada się w tlenie dzięki swojej naturalnej niestabilności, która działa miejscowo korzystnie, szczególnie na skórę. Jego działanie utleniające jest naturalne, oferując wyjątkowe „utrzymanie” koloru i techniczne przyspieszenie zabiegów: efekt, który wywraca i przewyższa każdą tradycyjną technikę i sprawia, że iMaster the Stylist jest prawdziwym partnerem.

Para: dodatnie ciepło

Para działa delikatnie i równomiernie na włosy i skórę głowy, ponieważ cząsteczki wody w stanie gazowym w naturalny sposób docierają do każdej przestrzeni, do każdej łodyżki keratynowej, do każdego obszaru naskórka. Jego „dobre ciepło” otwiera zewnętrzną warstwę skóry (lub naskórek), umożliwiając skuteczniejsze „wnikanie” kuracji w głąb włosa. I to nie wszystko. Otwiera pory na skórze głowy, oczyszczając je i przygotowując do przyjęcia korzyści pielęgnacyjnych. Jego jednorodne „wilgotne działanie” ujednolica i wzmacnia każdą fazę leczenia, czyniąc leczenie ogólnie bardziej skutecznym.

Jony ujemne: pożegnaj się z elektryzującymi włosami

Jony ujemne kompensują dodatni ładunek wprowadzony podczas zabiegów, zapobiegając reaktywności i „żywotności” włosów podczas prostowania. Dla włosów łatwych do ujarzmienia, stabilnych efektów kuracji oraz lśniących, zrestrukturyzowanych i zdrowo wyglądających włosów.