Od znakomitego fryzjera do profesjonalnego Barbera

15-10-2019

 

Powrót do golenia brzytwą, klasycznych pędzli, mydła w kubeczku i metalowych tygielków. BarberShops – luksus dla każdego mężczyzny. Zwykły salon fryzjerski a może coś więcej? Miejsce relaksu z niepowtarzalnym klimatem gdzie kobietą wstęp wzbroniony. Co sprawia że BarberShopy rozwijają się w ekspresowym tempie a mężczyźni tak chętnie tam zaglądają.


Na samym początku należy wyróżnić wygląd i styl prawdziwego Barbeshop. Znakiem rozpoznawczym jest wyjątkowy design salonu w nowoczesnym stylu połączonym z ciemnymi, drewnianymi wykończeniami i masywnymi meblami, które nawiązują do trendów XIX wieku. Bardzo wygodne, skórzane fotele, dekoracje vintage i mnóstwo zdjęć dopełnia całe wnętrze i staje się taką wisienką na torcie. Do tego odpowiednie, w stylu industrialnym oświetlenie które doskonale odda charakter tego miejsca. Każdy barber korzysta z wyjątkowego sprzętu fryzjerskiego a jego akcesoria są typowo barberskie: spryskiwacz przypominający butelkę od whiskey albo peleryna z motywem pasującym do wystroju całego salonu.

 

 

Barber zadba nie tylko o włosy mężczyzny ale także przytnie wąsy i wykonturuje brodę. W zależności od umiejętności dobry golibroda zadba wcześniej o odpowiednią pielęgnację, zastosuje peeling, położy ściągającą i oczyszczającą maseczkę albo tak lubiane przez mężczyzn kompresy z gorących ręczników. Dla niektórych może się to wydawać zbyt kobiece ale mężczyźni też lubią korzystać z tych zabiegów i po prostu dobrze wyglądać. U Barbera mężczyzna doświadczy golenia profesjonalną brzytwą bez użycia pianki tylko specjalnego mydła do golenia z typowego, metalowego tygielka które Barber nakłada klasycznym pędzlem do golenia. Mężczyzną się to podoba i potem w domu często decydują się zastąpić jednorazową maszynkę na brzytwę aby wyprofilować kontur brody. Bardzo chętnie inwestują w siebie kupując coraz więcej kosmetyków, do stylizacji włosów – woski, pasty, kremy czy pomady a także do brody – szampony i balsamy pielęgnujące, olejki zmiękczające zarost, wody kolońskie w sprayu i w kremie po goleniu i wiele innych.

 

 

Mężczyźni chodzą do barbera nie tylko ze względu na wysoką jakość oferowanych tam usług. Prawdziwe rasowe Barbershopy to miejsca relaksu, gdzie mężczyzna posłucha swojej ulubionej muzyki, napije się regionalnego piwa a w niektórych nawet whisky. Jest to miejsce gdzie może spotkać się z kolegami i naprawdę odstresować. To nie jest zwykła wizyta u fryzjera. Panuje tam na tyle luźny klimat, gdzie można porozmawiać o wszystkim co sprawia że mężczyźni dobrze się tam czują i chętnie wracają.