Odsiwiacze do włosów dla mężczyzn - czy są naprawdę skuteczne i jak długo się utrzymują

31-01-2023

Farbowanie włosów przestało być domeną wyłącznie damską. Mężczyźni co raz częściej decydują się na zmianę koloru swoich pasm czy ukrycie siwizny. Pierwsze siwe włosy pojawiają się już zazwyczaj u 30 latków. Co raz więcej produktów pojawia się na rynku, które dedykowane są nie tylko męskiej pielęgnacji ale i koloryzacji. Bardzo popularne stały się odsiwiacze do włosów, które zwykle mają w swojej palecie kolorów kilka odcieni, gdzie przeważają czernie i brązy. 

W jaki sposób działa odsiwianie włosów?

Odsiwianie włosów to zabieg progresywny, efekty uzyskujemy stopniowo. Nie jest to klasyczne farbowanie włosów, po którym efekt jest natychmiastowy. Odsiwiacze do włosów to specjalne kosmetyki, dzięki którym włosy włosy stopniowo odzyskują swój naturalny kolor włosów. Siwe włosy to efekt utleniania melaniny, zanikania pigmentu przez co włosy tracą swój naturalny odcień.

Substancje aktywne które znajdują się w odsiwiaczach, po utlenieniu zaczynają tworzyć barwniki na powierzchni włosa. Są one takie same jak naturalny pigment który mamy we włosie. Odsiwianie to swego rodzaju kuracja, dzięki której stopniowo ciemnieją nasze włosy i odzyskują dawną barwę. 

Dużą zaletą odsiwiania jest ta stopniowość efektów i całego procesu, gdyż jest to delikatna ingerencja, która nie będzie niszczyć naszych włosów, dzięki czemu pozostaną w dobrej kondycji.

Kurację odsiwiającą trzeba powtarzać co jakiś czas, tak jak farbowanie. Ale jest to naturalne bo przecież rosną nam nowe włosy.

Odsiwiacze do włosów to co raz bardziej popularne kosmetyki, są powszechnie dostępne i nie wiążą się z dużym wydatkiem. Kurację możemy wykonać w domu nawet podczas mycia włosów. Aczkolwiek ważne jest również umiejętne dobranie właściwego odcienia, aby potem systematycznie stosować produkt. W tej kwestii możemy zasięgnąć porady profesjonalisty, który również może wykonać odsiwianie podczas strzyżenia.

Morfose Ossion Barber Żel koloryzujący to świetna propozycja, aby pozbyć się siwych włosów i przywrócić pasmom ich naturalny odcień. Doskonale pokrywa siwe włosy, jest dostępny w pięciu odcieniach - brązy i czernie. W opakowaniu znajduje się żel oraz aktywator - oba produkty należy ze sobą wymieszać i nałożyć na włosy na określony czas. Dołączony jest specjalny aplikator który znacznie ułatwia i usprawnia nakładanie produktu na włosy. Odsiwiacz do włosów, który w swoim składzie zawiera również wzmacniający strukturę włosa ekstrakt z kasztanowca.