Olejek do włosów czy serum? Jaka jest różnica i co wybrać? Odpowiadamy i podpowiadamy.

23-05-2022

Marzeniem każdej kobiety są zdrowe, mocne, lśniące i pełne blasku włosy. Wybieramy najlepszą pielęgnację, zabezpieczamy włosy kosmetykami termoochronnymi kiedy używamy lokówki czy prostownicy. Często zapominamy o końcówkach. A to one są najbardziej delikatne i wrażliwe, wykruszają się i łamią. 

Olejek do włosów 

To kosmetyk wielozadaniowy, którego zadaniem jest nie tylko pokrycie na zewnątrz powierzchni włosa, ale także wniknięcie w jego strukturę. Olejki bardzo ułatwiają rozczesywanie włosów, nawilżają pasma, zwłaszcza przesuszone końcówki. Stanowią barierę przed nadmiernym puszeniem się, uelastyczniają i pomagają zachować odpowiednią sprężystość. Wydobywają i podkreślają naturalny blask. 

Jak i kiedy stosować olejek?

Olejek to doskonałe rozwiązanie dla włosów grubych, w tym kręconych i bardzo puszystych. Nakładać go najlepiej na same końcówki, ewentualnie na długości ale od ucha w dół. Ze względu na konsystencję olejku nie nakładamy go za wysoko, bo uzyskamy efekt przetłuszczonych i obciążonych włosów. 

⇒ 3DELUXE OLEJEK W SPRAYU LUXURY SPA 

⇒ MORFOSE AMINO OSSION KERATIN OLEJEK 

⇒ MATRIX OIL WONDERS AMAZONIAN MURUMURU OLEJEK 

⇒ CHI LUXURY OLEJEK Z CZARNUSZKI 

 

Serum do włosów

Serum do włosów to kosmetyk z silikonem w składzie, który ma za zadanie pokryć powierzchnię włosa i zamknąć łuskę. Są to produkty głównie do stylizacji, które chronią włosy podczas używania prostownicy czy lokówki, zabezpieczają przed zanieczyszczeniami i promieniami UV. 

⇒ MORFOSE SERUM POMARAŃCZOWE DO WŁOSÓW ZNISZCZONYCH

⇒ MORFOSE SERUM KERATYNOWE 

⇒ EVERY GREEN CURLY ELASTICISING SERUM DO WŁOSÓW KRĘCONYCH

⇒ GOLDWELL DUALSENSES JUST SMOOTH 6 EFFECTS SERUM COLOR PROTECTION 

⇒ EVERY GREEN ANTI FRIZZ SERUM WYGŁADZAJĄCE WŁOSY

⇒ EVERY GREEN DAMAGED HAIR SERUM ODBUDOWUJĄCE

Jak stosować serum do włosów?

Najskuteczniejsze działanie serum uzyskamy aplikując je bezpośrednio na mokre, umyte włosy, lekko wilgotne, nie ociekające. Wystarczy kilka kropel preparatu, kilka pompek wycisnąć i rozetrzeć w dłoniach, wgnieść lub wmasować w końcówki. Przy długich włosach dobrze jest przechylić głowę na dół aby włosy opadały. Wtedy nakładamy serum na końce, przeczesując również pasma na całej długości. Należy pamiętać aby przy aplikacji serum zachować odstęp od skóry głowy, inaczej możemy uzyskać efekt tłustych włosów u nasady. W przypadku serum im mniej znaczy więcej.