Pasemka, ombre a może po prostu baleyage? Wszystko co musisz o nim wiedzieć, od czego się to zaczęło.

30-09-2021

Balayage stał się jednym z najbardziej pożądanych usług w salonach fryzjerskich na całym świecie. Ta technika farbowania znana od bardzo dawna, ale w ciągu ostatnich lat zaczęła przeżywać odrodzenie w różnych postaciach. Przez lata fryzjerzy doskonalili sztukę balayage, a nawet wyrobili sobie markę w oparciu o swoją technikę i wiedzę. A ponieważ celebrytki i inne znane osoby tak samo chętnie pokazują swój żywy i pełen blasku kolor włosów, można śmiało powiedzieć, że włosy balayage zostaną na zawsze. 

 

 

 Czym są włosy balayage? Czy balayage można zrobić w domu? Jak wybrać odpowiedniego fryzjera do balayage?

 „Balayage” to francuskie słowo oznaczające „zamiatać” lub „malować”. Jest to technika farbowania włosów, w której farba jest ręcznie "malowana" na włosach, aby uzyskać naturalne, stopniowe przejście bez wyraźnych lub ostrych linii. Balayage wykorzystuje różne odcienie światła i ciemności, aby stworzyć wielowymiarowy kolor, pozostawiając włosy z mieszanym, naturalnym, muśniętym słońcem blaskiem.

Najbardziej atrakcyjne w balayage jest to, że kolor można całkowicie dostosować do koloru i rodzaju włosów. Najważniejszą zaleta natomiast jest chyba to, że możesz być pewien, że nikt inny nie ma dokładnie takiego samego koloru włosów jak Ty.

 

 

Skąd wziął się balayage?

Jego początków możemy szukać we Francji w latach 70-tych, w ekskluzywnym salonie Carita w Paryżu. W tamtych czasach standardem było farbowanie włosów za pomocą czepków i folii. Balayage był rewolucyjną nową techniką, wykorzystującą paski bawełny do oddzielenia włosów farbowanych od niefarbowanych, co prowadziło do bez wysiłkowego, muśniętego słońcem wyglądu. W latach 90. włosy balayage trafiły do ​​USA, dopiero w ostatnich latach stały się popularne na całym świecie. 

A co z klasycznymi pasemkami? Czy jest jakaś różnica między tą techniką a baleyagem?

Dawno minęły już czasy tradycyjnych, staromodnych, foliowych pasemek. Dzisiaj panuje moda aby wyglądać elegancko i nowocześnie, bez konieczności wkładania w to dużej ilości czasu i wysiłku. Pamiętasz te „pasiaste” pasemka, które były tak popularne na początku XXI wieku? Balayage robi coś wręcz przeciwnego. Z racji tego że balayage jest malowany ręcznie, pasemka są mniej spójne. Skutkuje to bardziej miękką progresją barwnika, pozostawiając piękny, naturalny, wielokolorowy kolor. Zapewnia to również, że pasemka będą działać w parze z twoją fryzurą i naturalnymi wzorami wzrostu.

Ombre? Czy to unowocześniona wersja baleyage?

 

Ombré to francuskie słowo, które oznacza „cień”. Jest to proces, w którym farbuje się włosy w określonej kolorystyce, od ciemnej do jasnej. W rezultacie ciemniejsze włosy mamy od nasady do połowy długości i przejście do jaśniejszego koloru od połowy do końcówek. Włosy wyglądają tak jakby były farbowane metodą przez zanurzenie. 

W przypadku balayage kolor jest przesuwany przez małe, trójkątne sekcje włosów na deskę lub folię, co daje płynne połączenie pasemek i naturalnego koloru włosów. Ne ma wyraźnej linii zanikania między ciemniejszymi i jaśniejszymi kolorami.

Czy balayage jest odpowiedni dla każdego? 

Na samym początku musisz zdecydować, jak dużej zmiany chcesz i jak odważnie się czujesz. Jeśli chcesz zmiany ale nigdy nie farbowałaś włosów ta opcja jest dla Ciebie odpowiednia. Ważne jest również to jaką mamy fryzurę, jak stylizujemy włosy na co dzień. Dobrze wykonany balayage przepięknie wygląda na włosach falowanych, opadających na ramiona lokach. Balayage jest szczególnie popularny na długich, teksturowanych włosach, aby stworzyć jak to mówią kalifornijski wygląd czerwonego dywanu na słońcu. Mocne i wyraziste cięcie typu bob lub dobrze proste włosy mogą blokować kolory i nie wydobywać farbowania w pełni. 

 

Jaką pielęgnację włosów w domu stosować aby na długo zachować efekt balayage?

Podobnie jak w przypadku wszystkich farbowanych włosów, ważne jest, aby chronić włosy i używać odpowiednich produktów do włosów, aby utrzymać kolor i nawilżyć włosy między wizytami. Zalecamy stosowanie szamponów profesjonalnych, bez siarczanów, aby zapewnić, że kolor nie wyblaknie po pierwszych dwóch myciach. Ważne jest także stosowanie fioletowego szamponu wzmacniającego raz na jakiś czas, aby wyeliminować wszelkie mosiężne odcienie.

Every Green Colored Hair   Vasso Color Magnetic Balance  ⇒ Loreal Vitamino Color 

3DeLuxe Color