Peeling skóry głowy czyli jak zregenerować włosy zaczynając od skalpu

30-03-2020

 

 

Wszyscy korzystają z peelingów twarzy i ciała, ale czy kiedykolwiek próbowaliście peelingu skóry głowy? Może to być jedna z najczęściej pomijanych części naszego ciała. Ukrywa się pod naszymi włosami i często zapominamy lub nie wiemy że  potrzebuje tyle samo pielęgnacji i uwagi, co reszta naszej skóry. Długie, lśniące i zdrowe włosy zaczynają się od szczęśliwej i zadbanej głowy. W ten sam sposób, w jaki ciała potrzebują regularnych ćwiczeń, skóra głowy musi być utrzymywana w czystości i zdrowiu dzięki regularnym treningom masowania i złuszczania.

1. Co to jest peeling skóry głowy?

Jest tak wiele różnych czynników, które każdego dnia napotykamy, a które mogą oznaczać problemy dla naszej skóry głowy. Od smogu miejskiego i promieni słonecznych, po nasze uzależnienia od kosmetyków do stylizacji, brud i pozostałości łatwo gromadzą się na naszych głowach. Podczas gdy szampon i odżywka mogą sprawić, że włosy będą czyste i miękkie, żadne z nich nie dostanie się do korzenia. Peeling skóry głowy wychodzi poza powierzchnię, aby usunąć suchość, nadmiar oleju i nagromadzenie produktu, a nawet przyspiesza krążenie.

2. Jak dokładnie działają peelingi na skórze głowy? 

Włosy budzą się do życia w mieszkach włosowych, około czterech milimetrów pod powierzchnią skóry głowy. Najlepiej rozwijają się w zrównoważonym, czystym środowisku. Jednak nasze skóry głowy często gromadzą pozostałości produktu i martwych komórek skóry, co może prowadzić do podrażnień i osłabienia mieszków włosowych. Włosy stają się tłuste, gdy gruczoły łojowe skóry głowy wytwarzają nadmiar sebum, dzięki czemu szybciej wyglądają na brudne. Peelingi przywracają równowagę pH włosów podczas detoksykacji i oczyszczania. Skóra na naszych głowach jest nieco twardsza niż skóra na innych częściach ciała i dlatego może poradzić sobie z regularnym złuszczaniem. Większość peelingów do skóry głowy zawiera sól, cukier lub inne cząsteczki, które rozluźniają i złuszczają płatki suchej skóry i narostu produktu, są doskonałym sposobem na naturalne złuszczanie i odżywianie skóry głowy. Masując peeling do skóry głowy, pobudzisz krążenie krwi, usuniesz uporczywe zabrudzenia i dostarczysz tlen do skóry głowy. To z kolei sprzyja wzrostowi włosów i blaskowi połysku.

3. Jak korzystać z peelingów do skóry głowy?

Peelingi do skóry głowy są bardzo łatwe w użyciu. Przed umyciem szamponem po prostu zmocz włosy, podziel je na różne sekcje, a następnie nałóż palcami niewielką ilość peelingu bezpośrednio na linię włosów. Powtórz ten proces pięć lub sześć razy, masując skórę głowy, a następnie dokładnie spłucz i umyj włosy szamponem.

 Należy jednak pamiętać że zbyt mocne lub zbyt częste szorowanie może pogorszyć i podrażnić skórę głowy. Cotygodniowy peeling jest dobrą zasadą dla większości ludzi, chociaż jeśli masz wrażliwą skórę głowy, możesz rozważyć złuszczanie raz na tydzień z delikatnym dotykiem. Wiele peelingów jest również nasyconych olejkami nawilżającymi, które mogą zrównoważyć niektóre możliwe nierówności z ziarnistych części. Regularne złuszczanie skóry głowy peelingiem może ukoić ją i zachować czyste włosy między myciami.

4. Czy należy stosować peeling do skóry głowy?

Zastanawiasz się, czy peeling skóry głowy jest dla Ciebie odpowiedni? Jeśli Twoje włosy wyglądają ostatnio bardziej matowo i sucho, regularnie używasz suchego szamponu, środków chroniących przed ciepłem, balsamów lub lakierów do włosów to peeling jest dla Ciebie. Szampon i odżywka może nie wystarczyć, aby twoje włosy były czyste i zdrowe. Osoby o delikatnych włosach są również bardziej podatne na gromadzenie się produktu. Z drugiej strony należy pamiętać, że peelingi skóry głowy nie są dla wszystkich. Mogą zaostrzać choroby skóry, takie jak łuszczyca, trądzik, wyprysk lub wszelkie skaleczenia i rany na głowie.

5. Jak wybrać idealny peeling do włosów?

Jeśli masz tłustą skórę głowy, wybierz peelingi z absorbującymi składnikami, takimi jak węgiel drzewny lub glinka kaolinowa. Ci, którzy mają więcej nagromadzeń, mogą wybrać cukier lub sól morską, aby przyspieszyć złuszczanie. A sucha skóra głowy najlepiej reaguje na składniki nawilżające, takie jak olej jojoba, kokos i olej arganowy.

 Łupież i sucha skóra głowy to dwa różne problemy, które często mylą się z tym samym. Oba powodują swędzenie skóry głowy, ale łupież jest zwykle większy i ma żółty odcień. Łupież jest wynikiem infekcji grzybiczej, która często nie ustępuje bez leczenia, podczas gdy suche płatki można zwykle usunąć za pomocą peelingu i szamponu.

 Zdrowe włosy, zdrowa skóra głowy