Profesjonalne narzędzia do manicure - czyli wszystko czego potrzebujesz do wykonania stylizacji paznokci

27-11-2023

W kobiecej kosmetyczce bardzo często znajdują się małe nożyczki do paznokci, pilnik, czasem radełko lub kopytko. Wizytówką każdej kobiety oprócz włosów są odpowiednio zadbane paznokcie. Najprostszym rozwiązaniem jest udać się na profesjonalny manicure. Ale kiedy sami chcemy o nie zadbać warto wybierać odpowiednie, profesjonalne narzędzia kosmetyczne, wykonane ze stali nierdzewnej która jest wyjątkowo odporna na korozję. 


Stylizacja paznokci to kreatywna dziedzina, która wymaga różnych narzędzi i produktów. Oto lista niektórych podstawowych narzędzi do stylizacji paznokci:

1.Pilnik do paznokci: służy do kształtowania paznokci i regulowania długości. Możesz znaleźć pilniki o różnej gradacji. Gradacja pilnika do paznokci odnosi się do stopnia szlifowania lub ścierania paznokci, który jest określany przez klasę pilnika. Gradacja oznacza ilość ziaren na powierzchni pilnika na jednym calu kwadratowym. Im wyższa gradacja, tym pilnik jest delikatniejszy i nadaje się bardziej do wykańczania paznokci niż do skracania.

Oto kilka typów gradacji pilników do paznokci:

Pilnik o gradacji 80-100: Pilniki o niskiej gradacji są bardzo szorstkie i służą do skracania paznokci i kształtowania ich. Nadają się do pracy nad paznokciami naturalnymi.

Pilnik o gradacji 180-240: Pilniki o średniej gradacji nadają się do kształtowania paznokci, wygładzania nierówności i delikatnego usuwania nadmiaru długości. Są bardziej uniwersalne i nadają się zarówno do paznokci naturalnych, jak i do sztucznych.

Pilnik o gradacji 240-400: Pilniki o wyższej gradacji są delikatniejsze i służą głównie do wykańczania paznokci oraz nadawania im gładkiego wykończenia. Nadają się do pracy nad paznokciami naturalnymi oraz do polerowania paznokci sztucznych.

Pilnik o gradacji 400 i wyżej: Pilniki o bardzo wysokiej gradacji to pilniki do polerowania paznokci i nadawania im połysku. Są idealne do zakończenia stylizacji paznokci.

Dobór gradacji pilnika zależy od twoich potrzeb i celów stylizacji paznokci. Dla paznokci naturalnych zazwyczaj używa się pilników o wyższej gradacji, aby uniknąć nadmiernego uszkodzenia. Natomiast do pracy z paznokciami sztucznymi, takimi jak żelowe czy akrylowe, może być potrzebny pilnik o średniej gradacji, aby nadawać kształt i wygładzać powierzchnię.

Firma Staleks wprowadziła na rynek opatentowany system wymiennych pilników papmAm nasuwanych na metalowy nośnik MBE-20. Pilnik w formie wsuwki pozwala na bardzo bezpieczną pracę bez kaleczenia płytki paznokci ani skóry palca. Po skończonym opiłowaniu paznokcia pilnik papmAm odrywa się z nośnika, bez pozostawienia jakiegokolwiek śladu. Cały system jest bez klejowy. Papierowa strona pilnika papmAm umożliwia również doklejenie do niego polerki lub innej gradacji pilnik z systemu pilników naklejanych DFE - 20. Również i w tym układzie na metalowym nośniku nie pozostanie nawet minimalna ilość kleju. Cały system papmAm jest bardzo ekonomiczny w użyciu jak również przystępny cenowo.

2. Blok polerski: ma różne powierzchnie do usuwania nierówności, wygładzania powierzchni paznokci i nadawania im połysku.

3. Obcinacz do skórek: pomaga w delikatnym usuwaniu martwych skórek wokół paznokci, aby utrzymać manicure w dobrym stanie.

4. Narzędzia do zdobień: to mogą być różne pędzelki, gąbki, koraliki, kryształki, naklejki itp., które używasz do ozdabiania paznokci. Narzędzia te pomagają w tworzeniu unikalnych wzorów a w przypadku zaawansowanych zdobień paznokci warto inwestować w różne rodzaje pędzli do precyzyjnej pracy.

5. Baza i top coat: baza jest stosowana przed nałożeniem lakieru do paznokci i pomaga przedłużyć trwałość manicure. Top coat jest nakładany na wierzch lakieru, aby nadać paznokciom połysk i chronić je przed odpryskiwaniem. Może być również wykończeniem manicure z efektem matowym.

6. Lakiery do paznokci: istnieje wiele rodzajów lakierów do paznokci o różnych kolorach i efektach, a w ostatnim czasie najbardziej popularne są lakiery hybrydowe. Manicure wykonany takimi lakierami jest trwalszy niż przy użyciu zwykłych lakierów, utrzymuje się nawet do 4 tygodni. 

⇒ Neonali

⇒ Sunone

7. Lampy UV/LED: jeśli używasz lakierów hybrydowych lub żelowych, będziesz potrzebować lampy UV lub LED do utwardzania lakieru. Najczęściej lampy te wyposażone są w timery z kilkoma przedziałami czasowymi, w zależności od zalecanego czasu utwardzania, wyświetlacze. Lampy emitują białe światło, które nie męczy wzroku.

Do wyżej wymienionych rzeczy, potrzebnych do wykonania manicure należy dołączyć płyny takie jak cleaner, aceton czy remover.

Cleaner - niezbędny płyn do wykonania manicure. Używamy go wielokrotnie podczas całego procesu. To preparat odtłuszczający płytkę paznokcia, płyn do przemywania na każdym etapie manicure, kiedy tego potrzebujemy.  

Aceton - Remover - do usuwania lakieru hybrydowego lub żelowego, jeśli jest to konieczne.

Wielu producentów kosmetyków do paznokci oferuje gotowe zestawy startowe do wykonania profesjonalnego manicure.