Skuteczna ochrona włosów zimą? Tak to możliwe! Sprawdź nasze porady.

10-11-2019

 

Gdy zmienia się pora roku, na dworze robi się chłodniej, możemy zacząć zauważać, że skóra i włosy wyglądają i czują się suchsze niż zwykle. To przejście na zimne, suche powietrze w połączeniu z centralnym ogrzewaniem może poważnie odsączyć wilgoć z najbardziej potrzebnych miejsc. Na suchą skórę stosujemy krem lub maskę nawilżającą. Czasami niewielki przegląd rutynowej pielęgnacji włosów może pomóc chronić je przed sezonowym odwodnieniem i zniszczeniem. Przedstawiamy nasze ulubione produkty, dzięki którym twoje włosy będą zdrowe, mocne i ułatwią przejście do tej chłodnej, suchej zimowej aury.

 

1. Śnieżny puch na dworze - tak, puch na głowie stop! Zimą ze względu na wysoką wilgotność i chłód, włosy elektryzują się i puszą. Dobrym sprzymierzeńcem w walce z puchem na głowie będą wszelkiego rodzaju silikony zawarte w kosmetykach. Ale jeszcze lepszym rozwiązaniem może okazać się naturalna seria anti-frizz marki Every green. Dodatkowym atutem tych kosmetyków jest ich skład między innymi: organiczne wyciągi roślinne, panthenol i olej sezamowy. Zastosowanie serum wygładzającego z tej samej serii będzie korzystnym uzupełnieniem pielęgnacji. Podczas stylizacji należy unikać nadmiernego używania lakieru do włosów. W okresie zimowym dobrym wyjściem będzie spryskanie szczotki do włosów lakierem i przeczesanie kosmyków. Puszące się włosy nie lubią ostrych szczotek, najlepszym wyjściem będą takie z naturalnego włosia.

 

 

2. Zimą ze względu na zmienną pogodę, włosy wręcz się proszą o porządną regenerację. Wysuszają się nie tylko przez chłód ale również suche powietrze w pomieszczeniu. Aby nasze włosy utrzymywały się w dobrej kondycji należy zastosować maski regenerujące bogate w witaminy i wartościowe składniki odżywcze. Duża zawartość protein i olejów w kosmetykach będzie korzystna dla ich struktury. Od czasu do czasu warto zrobić olejowanie włosów. Odżywka do włosów nie zawsze musi być stosowana na mokre włosy i nie zawsze też musi być do spłukiwania. W okresie zimowym powinniśmy zainwestować w świetnie działające odżywki dwufazowe bez spłukiwania. Będą stanowiły idealną ochronę pasm, zapewnią optymalne nawilżanie i regenerację.

 

 

3. Dbaj o końcówki! Noszenie kurtek i szalików często sprawia że końce włosów są plątane i przyciskane pod warstwą ubrań. W efekcie mogą się kruszyć i rozdwajać. Nie tylko regularne ich podcinanie pomoże utrzymać je w dobrej kondycji ale również stosowanie serum. Wybieraj te najbardziej nawilżające i odżywcze. Zaplatanie dłuższych włosów w warkocz będzie dobrym rozwiązaniem.

4. Suchy szampon w każdej torebce. Podczas zimy zrozumiałe jest noszenie czapek. Najlepiej dla naszych włosów jest wybór tych z delikatnego materiału, bawełniane. Należy pamiętać aby zdejmować czapki po wejściu do pomieszczenia, aby uniknąć dodatkowego podgrzania. Suche szampony które w ostatnim czasie stały się hitem, doskonale sprawdzą się aby odświeżyć naszą fryzurę, która właśnie "wyszła" spod czapki. Będzie to idealne rozwiązanie dla osób którzy mają problem z nadmiernym przetłuszczaniem się włosów.

 

 

5. Susz włosy naturalnie, bez użycia suszarki. Suche powietrze w pomieszczeniu i do tego jeszcze mocna suszarka dmuchająca w nasze włosy. Nie jest to dla nich dobre rozwiązanie. Dla zdrowych włosów najlepiej zrezygnować całkowicie z suszenia, ale wiadomo że nie zawsze możemy sobie na to pozwolić. Dlatego też dobrze jest zainwestować w suszarkę do włosów która będzie miała regulację prędkości nawiewu oraz będzie wyposażona w przycisk chłodnego powietrza. Nie od dziś wiadomo że wysoka temperatura jest szkodliwa dla włosów, również ta płynąca z suszarki. Dlatego też susz włosy zimnym nawiewem.