Wybór maszynki do włosów - czyli sposób na strzyżenie włosów w domu

30-04-2020

Pierwsze strzyżenie włosów w domu może nie być łatwe, ale musisz spróbować. Od drobnych poprawek po pełne fryzury - sprawdź nasz poradnik krok po kroku jak to zrobić. Podpowiemy też która maszynka do włosów będzie dobra do domowego strzyżenia i wystylizowania nowej fryzury.

 

W tym trudnym czasie kiedy salony fryzjerskie i barberskie są zamknięte sami musimy zadbać o nasze fryzury. Każdy z nas ma inne włosy i nosimy różne fryzury. Do pielęgnacji włosów najlepiej używać maszynki do strzyżenia, ponieważ mogą one wykonywać większe obszary w krótszym czasie, utrzymując spójne cięcie. Trymery najlepiej stosować w sekcjach, w których potrzebujesz precyzji, takich jak szyja, uszy, bokobrody i broda.

     Sposób przycinania włosów zależy od długości i tekstury włosów. Na przykład posiadanie długiej i prostej lub krótkiej i kręconej określi, od czego zaczniesz fryzurę. W przypadku wszystkich rodzajów włosów zacznij od ich umycia. 

      Maszynki fryzjerskie wyposażone są w grzebienie prowadzące – dodatkowe nakładki dystansowe  .Będą one ponumerowane # 1, # 2, # 3 i tak dalej. Im niższy numer, tym krótsze włosy pozostawi. Na tych przewodnikach będzie również umieszczony drugi numer w „mm”, który wskazuje długość włosów, które pozostawi na głowie. Na przykład grzebień prowadzący nr 1 pokaże na nim „3 mm”, co oznacza, że kiedy obetniesz włosy, pozostaniesz z głową o długości 3 mm. Wybierz grzebień prowadzący na podstawie długości, którą chcesz przyciąć.

Najłatwiejszą fryzurą do uzyskania w obecnym czasie jest ogolenie na łyso. Wybierając maszynkę do strzyżenia, upewnij się, że masz taką, która tnie najkrócej, czyli ma jak najniższą regulację ostrza. 

» JAGUAR CM2000

»FOX HERCULES

» MOSER PRIMAT 1230

⇒ Używaj maszynki do strzyżenia z poziomem stożka w pozycji zamkniętej. Za pomocą ruchu kołysania w górę odetnij boki i tył głowy, obracając głowicę strzyżenia podczas zmiany stron. Używaj ostrożnych, płynnych pociągnięć i lustra jako przewodnika.

⇒ Skup się na czubku głowy, przesuwając maszynkę gładkimi, prostymi ruchami od przodu do tyłu. W razie potrzeby przeprowadź maszynkę po tych samych miejscach.

⇒ Na koniec użyj golarki, aby całkowicie ogolić głowę. Użyj lustra, aby sprawdzić brakujące miejsca. Powtarzaj proces co kilka dni, aby utrzymać efekt.

Ale nie musisz od razu pozbywać się włosów w całości. Spróbuj podciąć włosy własnie maszynką, używając dołączonych nasadek. Duży wybór sprzętu i możliwość dopasowania odpowiedniego urządzenia nie jest problemem.

Możesz wybrać profesjonalną maszynkę fryzjerską bezprzewodową:

» FOX ARROW 

»MOSER GENIO TYTAN 1565

» WAHL BERETTO

Dobrym wyborem będzie również klasyczna maszynka przewodowa:

» WAHL SUPER TAPER CLASSIC CHROME 

» FOX ELEGANT 

» BABYLISS BARBERS CLIPPER FX880E

⇒ Używając maszynki, wybierz nasadkę o długości, którą chcesz osiągnąć. Pamiętaj że im wyższa liczba, tym dłuższe cięcie. Używając ruchu w górę, zacznij przecinać boki i tył głowy.

⇒ Po zakończeniu grzbietu i boków przejdź na czubek głowy. Możesz zmienić nasadkę aby górę przyciąć na inną długość. Od przodu do tyłu przesuwaj maszynkę gładkimi, prostymi pociągnięciami w górę. Jeśli zobaczysz niechciane linie cięcia, cofnij się i połącz z ruchem w górę.

 

Do wykończenia fryzury, wycieniowania boków, okolic uszu i przy karku użyj profesjonalnego trymera.

» FOX REGGAE

» WAHL DETAILER 

» MOSER CHROMINI 1591