Najlepszy olejek do każdego rodzaju włosów, nawilżający, dyscyplinujący - jak wybrać ten właściwy

28-04-2021

Bez względu na rodzaj włosów, odpowiednie nawilżenie jest niezbędne dla zdrowych i mocnych włosów, a produktem, który zapewni jedno i drugie jest olejek do włosów. Ale jest ich tak wiele do wyboru, z różnym składem i działaniem że wybór odpowiedniego może być przytłaczający. 

Olejki do włosów mają mnóstwo zalet ale najważniejsze to:

  1. Wzmacniają włosy - olejek do włosów pomaga wzmocnić włosy, zmniejszając ich puszystość i zapobiegając łamaniu się.
  2. Działają na porost - olejek do włosów dzięki swoim składnikom w połączeniu z masażem skóry głowy, stymuluje wzrost włosów.
  3. Chronią przed wysoką temperaturą - olejek do włosów tworzy warstwę ochronną wokół łodygi włosa, która pomaga chronić włosy przed stylizacją na gorąco.
  4. Nawilża i zatrzymuje wilgoć - tworząc barierę ochronną wokół komórek włosa, olejek do włosów może zarówno nawilżyć, jak i zablokować wilgoć w pasmach, w zależności od składników i składników używanego olejku do włosów.

Najlepszy olejek do każdego rodzaju włosów: olej kokosowy

♦ BOTANIC DRY HAIR MOISTURIZING SERUM NAWILŻAJĄCE 

♦ VASSO AQUA THERAPY MOISTURE LIGHT SERUM

Olej kokosowy może być po prostu świętym Graalem dla każdego rodzaju skóry i włosów. To, co sprawia, że ​​olej kokosowy jest najlepszym olejem do włosów, to jego kwasy tłuszczowe i naturalne witaminy, ma właściwości zatrzymywania wilgoci, które pozwalają mu głębiej wnikać we włosy, wzmacniając i odżywiając włosy. Olejek kokosowy to także świetny środek nawilżający dla skóry, skóry głowy i włosów. Najlepiej szukać dziewiczego, nierafinowanego i organicznego oleju kokosowego, aby w pełni wykorzystać naturalne właściwości. Niektóre produkty mówią, że zawierają olej kokosowy, ale został on przetworzony lub zmieszany z innymi składnikami, które faktycznie usuwają naturalne, korzystne oleje. 

Najlepszy olejek do włosów puszących się i niesfornych: argan oil i 

olejek migdałowy

Olejek arganowy, zwany też olejkiem Morrocon w swojej najczystszej postaci, czyni cuda w przypadku włosów puszących się i skłonnych do łamania. Bogaty w naturalne składniki, takie jak witamina E, kwasy tłuszczowe, przeciwutleniacze i kwasy ferulowe, olej arganowy pomaga utrzymać wilgoć we włosach, zwalczając główne źródło puszących się włosów. Olejek arganowy dzięki swoim właściwościom nawilżającym pomaga zapobiegać uszkodzeniom i pękaniu. Ponieważ olej arganowy nie jest tak tłusty jak olej kokosowy, można go stosować również jako wykańczający olejek po stylizacji.

♦ MORFOSE OLEJEK LUXURY GOLD ARGANOWY

 REDIST MAROCCAN ARGAN OIL OLEJEK ARGANOWY

♦ CHI ARGAN OIL ODŻYWKA ODMŁADZANIE I NAWILŻANIE

Chcesz ujarzmić włosy, aby były bardziej miękkie i przyjemne w dotyku? Sięgnij po olejek migdałowy. To, co sprawia, że ​​olej migdałowy jest tak dobry dla włosów, to sposób, w jaki wypełnia „luki” we włosach na poziomie komórkowym. A to dlatego, że jest emolientem. Olejek migdałowy jest najlepszy dla niesfornych, puszących się włosów, ponieważ zawiera dużą ilość witaminy E, magnezu i kwasów tłuszczowych omega, które nawilżają i nabłyszczają. Dzięki temu stylizacja i wygładzenie są dziecinnie proste.

Najlepszy olej na łupież i suchą skórę głowy: olej jojoba

Wyciągany z rośliny jojoba, olejek jojoba jest szczególnie dobry dla skóry głowy. Powodem tego jest to, że ma już strukturę chemiczną podobną do sebum, naturalnego oleju uwalnianego przez skórę głowy. Kwasy tłuszczowe i naturalne alkohole zawarte w jojobie działają na skórę głowy, utrzymując ją nawilżoną, a tym samym usuwając podrażnienia i suchość, które mogą prowadzić do łupieżu. Zdrowa skóra głowy prowadzi do zdrowych włosów, a odżywiona i nawilżona skóra głowy może sprzyjać wzrostowi włosów.

Najlepszy olej do włosów suchych i matowych: oliwa z oliwek

Jeden z tych zabiegów na włosy, które są dosłownie dobre do spożycia. Oliwa z oliwek jest bogata w witaminę E, a także pomaga leczyć uszkodzenia spowodowane promieniowaniem UV. Chociaż oliwa z oliwek nie wnika w kosmyki, tak jak olej kokosowy, aby je odżywiać i regenerować, w rzeczywistości tworzy naturalną barierę ochronną wokół uszkodzonych pasm włosów. Ta warstwa ochronna wzmacnia wygląd włosów i sprawia, że ​​matowe włosy stają się zdrowe i lśniące w naturalny sposób.

 MATRIX BIOLAGE OLEJEK EXQUISITE MORINGA

♦ MORFOSE MILK THERAPY SERUM MLECZNE Z KERATYNA 

♦ YELLOW OLEJEK NUTRITIVE ODŻYWCZY

 

 

Najlepszy olejek na łamliwe włosy i wypadanie włosów: olejek z pestek winogron

Olejek z pestek winogron jest bogaty w przeciwutleniacze i łatwo wchłania się we włosy, dzięki czemu jest świetnym lekarstwem na łamliwe włosy. Działając jako naturalny uszczelniacz wokół mieszka włosowego, olejek z pestek winogron pomaga zatrzymać wilgoć, która wzmacnia włosy od cebulek do końcówek. Stwierdzono również, że olej z pestek winogron pomaga w wypadaniu włosów. Zawiera dużą ilość oligomerycznych kompleksów proantocyjanidynowych (OPC), które pomagają obniżyć produkcję dihydrotestosteronu (DHT) - hormonu związanego z łysieniem lub łysieniem typu wzorcowego. Olejek z pestek winogron może pomóc stymulować produkcję komórek włosa, co może pomóc w naturalnym leczeniu wypadania włosów.

Najlepszy olejek do tłustej skóry głowy/włosów: Tea Tree Oil Tea

Olejek z drzewa herbacianego jest dobrze znany ze swoich właściwości oczyszczających i jest znany jako świetny środek na trądzik i wypryski. Z tych samych powodów olejek z drzewa herbacianego najlepiej nadaje się do przetłuszczającej się skóry głowy i włosów. Olejek z drzewa herbacianego działa w celu zrównoważenia naturalnego sebum skóry głowy lub tworzenia oleju z jego naturalnymi właściwościami antybakteryjnymi. Oczyszczając i dezynfekując skórę głowy, odblokowuje zablokowane mieszki włosowe i tworzy podstawę dla zdrowszej skóry głowy i wzrostu włosów.

Olejek do włosów jako wielofunkcyjna kuracja do włosów

Wszystkie wymienione wyżej olejki do włosów mają właściwości wielofunkcyjne. Olejek kokosowy świetnie nadaje się do każdego rodzaju włosów, ale też nawilża i wspomaga wzrost włosów. Olejek arganowy leczy puszące się włosy i zniszczone końcówki, ale też wzmacnia włosy. Innymi słowy, stosowanie któregokolwiek z wyżej wymienionych naturalnych olejków do włosów odżywi skórę głowy i włosy, jeśli będzie odpowiednio stosowany. W przypadku olejków do włosów możesz używać wielu olejków do włosów w razie potrzeby. Problemy z włosami mogą pojawiać się sezonowo, co wymaga różnych olejków o różnych porach roku. Eksperymentuj ze swoimi potrzebami, stosując prostą rutynę, która zadziała z każdym olejkiem do włosów. Stosować jako kurację bez spłukiwania na noc lub przed dniem mycia i oceń rezultaty.

Jak wspomniano powyżej, olejki do włosów są również wielofunkcyjne, chociaż mogą leczyć określone problemy, ale można je również stosować codziennie w mniejszych ilościach, aby chronić je przed stylizacją lub uszkodzeniem na gorąco. Odrobinę olejku migdałowego lub nawet oliwy z oliwek można również użyć zamiast niektórych produktów do stylizacji, aby wygładzić włosy i uzyskać gładką fryzurę.

Bez względu na to, po który olejek sięgniesz, większość z nich jest bezpieczna dla każdego rodzaju włosów. Pamiętaj, aby uważnie czytać produkty i składniki, aby upewnić się, że rodzaj olejku do włosów jest głównym (lub jedynym) składnikiem, aby w pełni wykorzystać naturalne zalety i właściwości.