Pasta, wosk a może guma? Co wybrać do stylizacji włosów - sprawdź nasze propozycje.

26-02-2020

Ułożenie perfekcyjnej fryzury w każdym stylu to żaden problem. I wcale nie jest nam do tego potrzebny stylista fryzur. Możemy sami wymodelować fryzurę i wyglądać jak po wyjściu od fryzjera. Trzeba tylko wiedzieć co do czego jest najlepsze. Należy również pamiętać że im mniej tym lepiej bo możemy uzyskać nieestetyczny efekt obciążonych pasm przez co będziemy wyglądać tylko gorzej. Ponadto trzeba dobrze dobrać odpowiedni produkt do swoich włosów. A co wybrać kiedy dostępnych jest ich aż tak wiele? 

1. Żel do włosów - galaretkowa konsystencja o różnym stopniu utrwalenia - od lekkiego przez ultra aż do super mocnego. Usztywnia strukturę włosa zachowując jednocześnie ich elastyczność, nie obciąża. W swoim składzie zawiera dużo wody przez co odżywia i dobrze nawilża. Łatwo się zmywa z włosów. Za pomocą żelu do włosów można wystylizować fryzurę według potrzeb jakie chcemy uzyskać - może dawać efekt mokrych włosów - tak zwany "weet look" albo zachować naturalny wygląd. 

 

* RedOne Eternal żel do włosów 100 ml

* RedOne Infinite żel do włosów 100 ml

* Every Green żel w sprayu 150 ml

 

2. Pasta do włosów - obecnie bardzo popularny produkt. Ma mniejszą siłę utrwalenia, nie usztywnia mocno pasm. Polecana jest do włosów krótkich i średniej długości. Idealna dla posiadaczy włosów normalnych, grubych i twardych. Nie zaleca się stosować pasty przy włosach cienkich i słabych. Pastą może być odmiana pomady, wosku czy żelu. 

 

* Every Green modeling paste 100 ml 

* RedOne fiber wax strong pasta 100 ml

* RedOne creative clay strong hold 100 ml 

 

3. Wosk do włosów - do utrwalenia i nadania stylu. Można stosować na mokre jak i suche włosy jednak wygodniej jest stylizować fryzurę na włosach suchych. Wykonany z odpowiedniego rodzaju wosku. Aby go rozprowadzić zaleca się rozetrzeć w dłoniach odpowiednią ilość aby go trochę ogrzać przed nałożeniem na włosy. Mocno usztywnia, idealny do fryzur postawionych w pionie lub "na jeża" . W zależności od produktu wosk może dawać matowe wykończenie lub naturalne. 

 

 

* Morfose wosk King Wax 175 ml 

* RedOne Aqua Wax Full Force 150 ml

* RedOne Liquid Wax płynny wosk 50 ml

 

4. Krem do włosów - ułatwia przejęcie kontroli nad fryzurą. Usztywnia i nadaje włosom statyczności. Idealnie podkreśla naturalny skręt przy dłuższych falowanych kosmykach. Dzięki temu wyglądają naturalnie i zdrowo. W zależności od produktu kremy mogą mieć właściwości wygładzające i termoochronne.

 

* RedOne Foaming Flexible Messy Krem 100 ml

 

5. Pomada do włosów - tworzy klasyczne i błyszczące fryzury. Posiada konsystencję miękką, półstałą. Występują z różnym poziomem utrwalenia, połysku i zapachem. Mimo to efektywnie utrzymuje trwałość fryzury przez cały dzień. Na krótszych i średnio długich włosach pomaga w utworzeniu "chaosu" - uniwersalnej fryzury która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród męskich uczesań. Lżejszą wersją pomady jest brylantyna.

 

* RedOne pomade strong hold 100 ml 

* Garden Pomada Teia 140g 

* Morfose brylantyna extra shine 175 ml 

 

 

Kosmetyki do stylizacji wybieraj w zależności od długości i rodzaju włosów. 

- włosy cienkie - wosk lub krem,

- włosy krótkie i średniej długości - wosk, pastę, żel lub pomadę,

- długie włosy - żel lub pomadę, 

- włosy kręcone i falowane - pomada, żel, krem,

- włosy elektryzujące się - krem, pomada, pasta.