Jak zwiększyć objętość włosów? Poznaj nasze sposoby na mega volume i odbicie od nasady.

31-03-2022

Uzyskanie efektu gęstych, pełnych objętości włosów może być trudne do osiągnięcia, zwłaszcza, gdy Twoje włosy są bardzo cienkie. Na pewno nieraz zastanawiasz się jak zwiększyć objętość włosów czy jak dodać włosom objętości albo odbić od nasady. Stylizacja cienkich włosów może być trudna, ponieważ mają one tendencję do opadania. Jak zatem zwiększyć objętość włosów nawet tych które są tak oporne i trudne w układaniu? Poznaj nasze sposoby i najlepsze do tego kosmetyki - oczywiście polecane przez nas jak i naszych Klientów.

 

Jak działają produkty na zwiększenie objętości włosów?

Sposób działania większości produktów na zwiększenie objętości włosów polega na tworzeniu swego rodzaju "siateczki" odżywczej wokół każdego pasma włosów. Ta siateczka pomaga pasmom wydawać się grubszymi poprzez rozwiązywanie problemów związanych z wiotkimi, cienkimi włosami, takich jak nagromadzenie oleju i sebum, suchość i osłabienie łodygi włosa.

 Produkty na zwiększenie objętości włosów, takie jak spray zwiększający objętość, dodatkowo utrwalają fryzurę, unosząc włosy od skóry głowy, co pomaga stworzyć wrażenie zwiększenia objętości włosów. Jednak nie każdy spray na objętość włosów zawiera także specjalne składniki, które nadają włosom ładunek kationowy - mówiąc prościej, ten ładunek pozwala włosom osiągnąć jeszcze większe uniesienie i lekkość, a co za tym idzie, stanie się odpowiedzią na pytanie, jak dodać objętości włosom.

Co powinien zawierać dobry spray zwiększający objętość włosów?

Spray zwiększający objętość włosów może występować w wielu rodzajach. Najczęściej jednak występuje w dwóch wariantach:

Nieaerozolowy spray do włosów na bazie naturalnych składników z większymi cząsteczkami i oferujący średnie utrwalenie. Spray bez aerozolu jest w formie płynnej, zazwyczaj w butelce z pompką.

Aerozolowy lakier do włosów na bazie syntetycznych polimerów lub środków uplastyczniających o mniejszych cząsteczkach i oferujący mocne utrwalenie. Lakier do włosów w aerozolu jest pakowany do pojemnika pod ciśnieniem, a zawór upustowy służy do emisji sprężonej mieszaniny do powietrza w postaci mgiełki napędzanej przez wspomniany gaz.

 

Przyjrzyjmy się pokrótce kilku najważniejszym składnikom, jakie może zawierać spray zwiększający objętość włosów.

1. Humektanty - pomagają włosom zatrzymać wilgoć, co może wpłynąć na zwiększenie objętości włosów. Mogą być oparte na cukrze, jak glukoza czy gliceryna, a czasem także na roślinach. Humektanty pozwalają włosom wchłonąć więcej nawilżenia, co jest kluczowe dla redukcji przesuszenia, puszenia się i oklapnięcia pasm. 

2. Kopolimery i inne polimery, takie jak kopolimer VP/VA i guma ksantanowa, są tym, co sprawia, że dobry spray zwiększający objętość włosów zyskuje swój charakterystyczny "czynnik utrwalający". Związki te blokują wchłanianie przez włosy nadmiaru wilgoci, co pomaga im w utrwaleniu fryzury. Odpowiednio użyte, mogą unieść włosy od skóry głowy, co pozwala na zwiększenie objętości włosów.

Polimery są syntetycznym składnikiem pozyskiwanym z ropy naftowej, ważne jest, by upewnić się, że spray zwiększający objętość włosów, który stosujesz, zawiera wiele innych naturalnych składników odżywczych, które sprawią, że Twoje włosy będą wyglądały i były zdrowe i mocne. Dawkowanie polimerów jest bardzo różne w różnych sprayach zwiększających objętość włosów. Spray na objętość włosów na bazie wody zazwyczaj zawiera ich mniejszą ilość niż spray zwiększający objętość na bazie alkoholu.

3. Składniki wspierające kondycję skóry głowy takie jak sok z liści aloesu, jagody acai i olejek z liści mięty pieprzowej odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu prawidłowego stanu skóry głowy, co z kolei zwiększa objętość włosów. Chcąc znaleźć nowy spray dodający objętości sprawdź, czy zawiera on składniki pochodzenia naturalnego, takie jak acai, aloes i inne, aby mieć pewność, że produkt jest dobry także dla Twojej skóry głowy.

MATRIX TOTAL RESULTS ROOT LIFTER AMPLIFY NASADA 250 ML

⇒ CHI SPRAY VOLUME BOOSTER OBJĘTOŚĆ 237ML

 ALFAPARF VOLUME SEMI DI LINO VOLUMIZING SPRAY 125ML

 GOLDWELL NATURALLY FULL SPRAY ZWIĘKSZAJĄCY OBJĘTOŚĆ ''3'' 200 ML

Jakie inne produkty mogą zwiększyć objętość włosów?

 

 

 

Pianki

Pianki i musy to popularne sposoby na to, jak dodać objętości włosom bez ich obciążania. Aby je zastosować, po prostu wyciśnij niewielką ilość na osuszone ręcznikiem włosy po umyciu. Aby uzyskać najlepszy rezultat, susz włosy do góry nogami.

 EVERY GREEN BRUSHING FOAM PIANKA DO WŁOSÓW 300ML

⇒ MATRIX TOTAL RESULTS PIANKA HIGH AMPLIFY OBJĘTOŚĆ 250ML

⇒ LOREAL TECNI ART PIANKA FULL VOLUME EXTRA 250 ML

⇒ MATRIX STYLE LINK VOLUME BUILDER 247ML - PIANKA DODAJĄCA OBJĘTOŚCI

Spray

W połączeniu z piankami dodającymi objętości, spray zwiększający objętość włosów dodaje jeszcze więcej "życia" cienkim, płaskim pasmom. Jak już wspomnieliśmy, upewnij się, że spray na objętość włosów zawiera odpowiednią mieszankę kluczowych składników.

Olejki

Choć może się to wydawać nielogiczne, że olejek do włosów może pomóc podnieść cienkie pasma i być odpowiedzią na pytanie, jak dodać włosom objętości, to jest wręcz przeciwnie. Olejki do włosów z odżywczymi składnikami, takimi jak olejek z pestek moreli czy olejek z mięty pieprzowej, poprawią ogólny stan i strukturę Twoich włosów, przyczyniając się do poprawy zdrowia skóry głowy i lepszych włosów. Podczas nakładania olejków do włosów sztuką jest skoncentrowanie produktu głównie na końcówkach i środkowej części włosów. Nałożenie zbyt dużej ilości olejku na czubek głowy i u nasady może doprowadzić do obciążenia pasm, co przynosi efekt odwrotny do zamierzonego.

Serum

Podobnie jak olejki do włosów, niektóre sera do włosów mogą być odpowiednie aby w kilka minut dodać włosom objętości. Serum działa poprzez dostarczanie wysoce skutecznych, wyspecjalizowanych składników, które wchłaniają się bezpośrednio we włosy i skórę głowy, zapewniając im maksymalne korzyści. Na rynku jest dostępne serum do włosów na każdy problem i przypadłość, więc szukając nowych produktów, zwróć uwagę na serum przeznaczone specjalnie do włosów cienkich. Wypróbuj je razem ze swoim ulubionym sprayem na objętość włosów, a przestaniesz się zastanawiać, jak zwiększyć objętość włosów.

 EVERY GREEN LOSS CONTROL SERUM SPRAY DODAJĄCE OBJĘTOŚCI 100 ML

⇒ MORFOSE SERUM COLLAGEN HAIR DROPS DODAJE OBJĘTOŚCI 100 ML

Oprócz stosowania sprayu dodającego objętości lub innych produktów na zwiększenie objętości włosów, aby uzyskać pożądany efekt, warto pamiętać o kilku wskazówkach i trikach dotyczących stylizacji.

Unieś włosy u nasady

Po pierwsze, jeśli suszysz włosy od góry w dół, to aż się prosisz o płaskie pasma. Po umyciu i nałożeniu wszystkich ulubionych produktów, pochyl głowę w dół, nałóż spray zwiększający objętość, a następnie wysusz włosy. Suszenie włosów "do góry nogami" w naturalny sposób uniesie je u nasady, nadając im objętość włosów, która utrzyma się przez cały dzień. Jeśli chcesz wyglądać bardziej naturalnie, pozwól naturze działać i pozwól włosom na naturalne wyschnięcie. Ponadto, susząc włosy naturalnie, zapobiegasz negatywnym skutkom uszkadzania włosów przez wysoką temperaturę.

Od czasu do czasu zmień przedziałek

Gdy ciągle nosisz włosy z przedziałkiem z tej samej strony, "trenujesz" je, by płasko leżały. Od czasu do czasu zmieniając przedziałek, spowodujesz, zwiększenie objętości włosów i ich uniesienie u nasady.

Natapiruj swoje włosy

Tapirowanie włosów to jedna z najstarszych sztuczek na objętość włosów. Agresywne lub nadmierne tapirowanie może jednak uszkodzić włosy, więc bądź ostrożna. Zacznij od powolnego tapirowania fragmentów włosów, zaczynając od nasady i delikatnie przeczesz je wzdłuż, aby stworzyć uroczą fryzurę o dużej objętości.

Wykończ stylizację lakierem do włosów

Po wysuszeniu i ułożeniu włosów według własnego uznania, pokrycie fryzury odrobiną sprayu wykańczającego pomoże utrwalić objętość włosów na cały dzień. Jeśli zastanawia Cię, jak dodać włosom objętości, delikatnie pochyl głowę w dół i spryskaj włosy lakierem od nasady aż po same końce, a sama przekonasz się, że zwiększenie objętości włosów jest możliwe.

⇒ 3DELUXE LAKIER DO WŁOSÓW EXTREME 500ML

⇒ MATRIX TOTAL RESULT LAKIER DO WŁOSÓW HIGH AMPLIFY 400ML

⇒ MATRIX VAVOOM LAKIER DO WŁOSÓW FINISHING 500ML