Kosmetyki do włosów z Plexem. Świetna ochrona i jednocześnie regeneracja pasm podczas zabiegu.

31-01-2024

"Plex do włosów" to ogólny termin używany w branży fryzjerskiej, który odnosi się do produktów i zabiegów, które mają na celu ochronę i wzmocnienie włosów podczas zabiegów chemicznych, takich jak farbowanie, rozjaśnianie lub prostowanie. Plex to skrót od "plexy", co jest skrótem od "hair bond multiplier" lub "hair bond rebuilder". Produkty i zabiegi te są projektowane w taki sposób, aby minimalizować uszkodzenia włosów, zapobiegać łamaniu i zachować ich zdrowy wygląd. Dlatego też proces "plexingu" lub "leczenia włosów plexem" zwykle zalecany jest do włosów gdy włosy są osłabione, uszkodzone lub przesuszone.

Jak działa plex do włosów?

Plex działa na zasadzie tworzenia wiązań chemicznych wewnątrz włosów. W procesach chemicznych, takich jak rozjaśnianie, te wiązania mogą ulegać uszkodzeniu. Plexy pomagają zrekonstruować te wiązania, wzmacniając włosy i przywracając im elastyczność oraz zdrowy wygląd.

Kiedy używać plexów?

Plexy można stosować zarówno przed, w trakcie, jak i po procesach chemicznych. W salonach fryzjerskich często są one używane jako dodatek do farbowania lub rozjaśniania. Istnieją również produkty plex, które można stosować w domu jako kuracje odbudowujące po uszkodzeniach.

Produkty Plex dla fryzjera, do użycia w salonie:

Prime Profit Plex: Krok 1 i 2 - najlepsza technologia ochrony włókna włosa. Technologia PPC 50 łączy aminokwasy poprzez bioafirmację, aby przywrócić 19 do 21 naturalnych aminokwasów w strukturze włosa. Jego zadaniem jest zapobieganie, naprawa i zapewnienie siły włosom do otrzymania procedur chemicznych.

Wskazania: pielęgnacja przed chemiczna, profilaktyka podczas zabiegów chemicznych, odbudowa i naprawa uszkodzeń.

Aktywne składniki: aminokwasy, kolagen, aloes i pantenol.

Produkty Prime Profit Plex dostępne są w dwóch wersjach:

Butelka 600 ml:

Intense Fortifier Plex 1

Active Repair Plex 2

Ampułki 12x10 ml

Intense Fortifier Plex 1 ampułki

Active Repair Plex 2 ampułki

Extreme Up Hair Recovery Regenerador: już po pierwszym zastosowaniu naprawia włókno zniszczonego włosa i przywraca pasmom ich naturalną odporność. Ponadto technologia PLEX umożliwia jego stosowanie razem z rozjaśniaczem w celu ochrony i wzmocnienia nici podczas procesu chemicznego.

Korzyści z użycia plexów:

• Odbudowa i wzmocnienie włosów.
• Redukcja uszkodzeń wywołanych procesami chemicznymi.
• Zwiększenie trwałości koloru.
• Poprawa elastyczności i tekstury włosów.
• Zdrowszy i bardziej lśniący wygląd włosów.

Jak stosować plex do włosów:

Sposób użycia plexu zależy od konkretnego produktu, dlatego ważne jest dokładne przestrzeganie instrukcji producenta. Może to obejmować mieszanie plexu z farbą lub innym produktem do włosów, aplikowanie go na wilgotne włosy, a następnie spłukiwanie i stosowanie kuracji odbudowującej. 

Dostępne jest wiele produktów które w swoim składzie zawierają już PLEX. Są to głównie rozjaśniacze do włosów ze względu na to że rozjaśnianie włosów to proces agresywny dla pasm, który prowadzi do ich osłabienia. Dodatek Plex w rozjaśniaczu ma na celu minimalizowanie uszkodzeń włosów podczas tego procesu. Działanie rozjaśniacza z plexem polega na odbudowywaniu uszkodzonych wiązań włosów, co pomaga w zachowaniu zdrowego wyglądu włosów po zabiegu rozjaśniania. Dzięki temu włosy są mniej podatne na łamliwość i przesuszenie, a kolor może być równomiernie rozprowadzony.

Przy wyborze rozjaśniacza z plexem zaleca się zwrócenie uwagi na produkty znanych marek i przestrzeganie instrukcji producenta, aby osiągnąć najlepsze rezultaty i minimalizować ryzyko uszkodzenia włosów.

My jak i nasze Klientki polecają dwa topowe i już wielokrotnie sprawdzone rozjaśniacze z plexem, nasze bestellery w swojej kategorii:

Every Green No Yellow rozjaśniacz do 10 tonów PLEX

Wild Color rozjaśniacz niebieski do 9 tonów PLEX

Do pielęgnacji włosów blond polecamy stosowanie nowości od marki Every Green - seria dedykowana właśnie włosom po rozjaśnieniu. Z technologią PLEX, która dba o właściwe nawilżenie włosów porowatych, regeneruje zniszczone blond pasma, rozświetla matowe włosy oraz dyscyplinuje. Seria która dodatkowo zachowuje kontrast odcienia i eliminuje ciepłe refleksy - żółte, pomarańczowe zachowując zimny ton.  

Szampon No Yellow Plex 1000 ml i 250 ml

⇒ Maska No Yellow Plex 1000ml i 250 ml

Maska Spray bez spłukiwania No Yellow 150 ml