Rozjaśnianie - Tonowanie - Pielęgnacja - system idealnego odcienia i zdrowego blondu z marką Every Green

31-10-2023

Włosy blond to rodzaj koloru, który charakteryzuje się jasnym, złocistym lub bladym odcieniem. Blond włosy mogą występować w różnych odcieniach, od bardzo jasnego blondu, który może być prawie biały, po bardziej złocisty blond, który może mieć ciepłe odcienie. Kolor włosów jest wynikiem pigmentu melaniny, którego ilość i rodzaj w mieszku włosowym wpływa na kolor włosów danej osoby. Blond włosy są zazwyczaj spowodowane niższą ilością melaniny, zwłaszcza melaniny o nazwie eumelanina, która nadaje ciemniejsze kolory włosom, takie jak brązowe lub czarne. Z kolei melanina o nazwie feomelanina, która jest odpowiedzialna za ciepłe odcienie blond włosów.

Blond włosy występują naturalnie u niektórych ludzi na całym świecie, ale są one szczególnie powszechne w populacjach o europejskim pochodzeniu. Jednak wiele osób decyduje się na farbowanie włosów na kolor blond ze względu na modę lub osobiste preferencje.

Blond włosy mogą być pielęgnowane i stylizowane na wiele różnych sposobów, w zależności od indywidualnych upodobań. W zależności od odcienia blondu można eksperymentować z różnymi fryzurami, kształtami i długościami włosów oraz różnymi odcieniami makijażu, aby osiągnąć pożądany efekt.

Marka Every Green stworzyła system - technikę 3 kroków, dzięki którym uzyskujemy piękny odcień blondu i zdrowe pasma. 

1. Rozjaśnianie włosów

Rozjaśnianie włosów to proces, w którym zmienia się naturalny kolor włosów, aby stał się jaśniejszy. Istnieje wiele różnych metod rozjaśniania włosów, a wybór odpowiedniej zależy od preferencji, budżetu i typu włosów. Najczęściej decydujemy się na użycie rozjaśniacza. Działa na pigment melaniny w włosach, aby rozjaśnić ich naturalny kolor. 

Every Green proponuje dwa super rozjaśniacze:

♦ do 9 i 10 tonów,

♦ odpowiednie do wszystkich technik rozjaśniania, 

♦ neutralizujące ciepłe tony, 

♦ nie puchną, nie nagrzewają się i nie spływają z pasm

♦ z PLEXEM ochronnym dla włókien włosów i niską zawartością amoniaku

♦ na bazie organicznych i naturalnych składników

2. TONERY

Tonowanie blondu to proces, który ma na celu zmianę odcienia włosów blond, nadając im pożądany kolor lub usuwając niepożądane odcienie. Tonowanie może być stosowane do różnych celów, takich jak utrzymanie żądanego odcienia blond, poprawę blasku włosów, zakrycie siwizny lub wyeliminowanie żółtych lub miedzianych tonów. Inaczej mówiąc tonerem nadajemy odcień naszym blond włosom w zależności od naszych preferencji. Może to być odcień perłowy, srebrny lub bardzo chłodny szary.

I takie właśnie odcienie tonerów stworzył Every Green:

♦ bez zawartości amoniaku, PPD i rezorycyny

♦ nie naruszają naturalnych włosów blond

♦ proporcja mieszania z 5vol oksydantem to 1:2

♦ czas działania 2-15 minut

3. PIELĘGNACJA

Jest ona nieco wymagająca z racji tego że włosy blond często są podatne na uszkodzenia, przesuszenie i żółknięcie. Z każdym myciem kolor blaknie i wybijają się niepożądane tony, pasma zwłaszcza końce są wyraźnie wysuszone, kruche i łamliwe. Ale można tego uniknąć i cieszyć się idealnym odcieniem oraz kondycją włosów dzięki serii No Yellow Plex.

♦ technologia no yellow, wysoko skoncentrowane fioletowe mikro pigmenty które eliminują ciepłe tony: żółty, pomarańczowy

♦ PLEX - kompleks aminokwasów i kwasu maleinowego, organiczny i naturalny skład m.in. olej z kłosów pszenicy

♦ przywraca odpowiednie nawilżenie włosom porowatym

♦ nadaje połysk matowym włosom

♦ dyscyplinuje puszące się pasma