Oto 7 największych błędów w pielęgnacji włosów, które możesz popełnić - dowiedz się czy tez je robisz

29-07-2022

Wszyscy pragniemy lśniących, bujnych, pięknych włosów. Dzięki delikatnej naturze naszych pasm wiele rzeczy, które robimy z naszymi włosami, może je uszkodzić. Wiemy, że sprawcami często są nadmierne zabiegi cieplne i chemiczne, jednak zdarzają się też złe nawyki, które nieświadomie wykonujemy regularnie. Rzućmy okiem na niektóre z największych błędów, które możesz popełnić i dowiedz się dlaczego powinieneś przestać je robić — natychmiast. 

Błąd #7 – Stosowanie produktów do stylizacji na nasadę włosów 

Z wyjątkiem produktów zagęszczających i przeciw wypadaniu - np. ampułek, pudrów zwiększających objętość i suchego szamponu omijaj nasadę włosów. Produkty takie jak balsamy bez spłukiwania, serum nabłyszczające i spraye mają tendencję do obciążania lub przetłuszczania się. Aby tego uniknąć, nakładaj je tylko na długości i końce.

Błąd #6 – Codzienne mycie włosów

Kiedy codziennie myjesz włosy szamponem, pozbawiasz je i skórę głowy ich naturalnych olejków. Olejki te są odpowiedzialne za kondycjonowanie, równoważenie i utrzymywanie naturalnego blasku włosów. Kiedy zbyt często eliminujesz olej, produkcja oleju przechodzi w nadmierną prędkość. Zamiast utrzymywać to uczucie czystości, twoje włosy będą się szybciej przetłuszczać. Wypróbuj suche szampony tak aby przedłużyć uczucie czystości między myciami. Polecamy Morfose - Clean&Fresh, Refresh&Soft, Extra Volumizing

Błąd #5 – Nigdy nie czyścisz swoich szczotek lub robisz to bardzo rzadko 

Twoje ulubione szczotki do włosów i grzebienie codziennie stykają się z olejem, potem, martwymi komórkami skóry i pozostałościami produktu. Przynajmniej dwa razy w miesiącu dobrze jest usunąć uwięzione włosy i wykąpać je z niewielką ilością ulubionego szamponu. Pomoże to zapobiec podrażnieniom skóry głowy i sprawi, że włosy będą lśniące i czyste. To samo dotyczy twoich ulubionych gorących narzędzi. Przetrzyj płytki schłodzonych lokówek i prostownic 1-2 razy w miesiącu.

Błąd #4 – Nie chronisz włosów przed słońcem

Większość z nas osłania skórę, gdy wychodzimy na słońce, ale niewiele osób zapewnia taką ochronę swoim włosom. Promienie ultrafioletowe słońca mogą uszkodzić nasze włosy, powodując ich wysychanie, łamliwość i blaknięcie koloru. Można tego łatwo uniknąć, nosząc kapelusz lub stosując produkty do pielęgnacji włosów, które zawierają filtry UV i oleje bogate w przeciwutleniacze.

Błąd #3 – Czeszesz same końcówki

Chociaż dobra technika szczotkowania włosów polega na zaczynaniu od końcówek (aż do splątania) i wzbijaniu się w górę. W rzeczywistości dobrym pomysłem jest szczotkowanie skóry głowy, aby pomóc w rozprowadzeniu naturalnych olejków. W ten sposób zapobiegasz osadzaniu się olejku na skórze głowy i wokół linii włosów oraz pomagasz przesuwać go w dół łodygi włosa. To natłuszcza i kondycjonuje włosy, zwiększając elastyczność i pozostawiając je pełne zdrowo wyglądającego blasku.

Błąd #2 – Używasz narzędzi do stylizacji na mokrych włosach

Wiesz, co znaczy skwierczący dźwięk, jaki wydają mokre włosy, gdy stykają się z Twoją lokówką lub prostownicą? To znaczy, że się pali. Twoje włosy powinny być zawsze suche, gdy zabierasz do nich jakiekolwiek narzędzie. Suszenie suszarką lub pozostawienie do całkowitego wyschnięcia na powietrzu przed stylizacją pomoże chronić włosy przed nadmiernym uszkodzeniem cieplnym. To samo dotyczy produktów przed stylizacją… po nałożeniu spryskaj je na minutę lub dwie do wyschnięcia przed stylizacją.

Błąd #1 – nie używanie kosmetyków termoochronnych

Jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby zadbać o swoje włosy, jest zastosowanie środka termoochronnego przed jakąkolwiek stylizacją na gorąco. Produkty te są przeznaczone do ochrony włosów przed temperaturami od 400 ° do 450 ° F. Od kremów po spraye, te produkty są szybkie i łatwe w aplikacji i naprawdę wpływają na zachowanie zdrowia Twoich włosów.